Fenerbahçe’de Tüm Gözler Ona Çevrildi

Fenerbahçe’de Joao Pedro’nun yüksek oranda sezonu kapatmasının ardından, Enner Valencia’nın da sakatlık geçirmesi nedeniyle sarı lacivertli takımın golcü transferi için listesinde yer alan yıldız oyuncuya daha da sarılmasına yol açtı. Transfer bütçesini ayarlamaya çalışan Fenerbahçeli kurmaylar, en kısa zamanda golcü oyuncunun hem kulübüyle hem de kendisiyle resmi görüşmeleri başlatacak. Çünkü Joao Pedro sezonu kapattı, Enner Valencia ise dizinden sakatlandı. Hal böyle olunca Fenerbahçe için forvet bölgesine transfer yapması daha da ivedi bir hal aldı. Sarı lacivertli kulüp, bir süredir listesinde bulunan golcü oyuncunun transferi için vites yükseltti. Hem oyuncuyla hem de kulübüyle temaslar en kısa sürede başlayacak.

Yeni Lewandowski De Listede

Fenerbahçe’nin listesine aldığı 19 yaşındaki Polonyalı golcü için girişimlere hazırlanması, sarı lacivertli taraftarı bir hayli heyecanlandırdı. ‘Yeni Lewandowski’ olarak adlandırılan Szymon Wlodarczyk için Fenerbahçeli kurmayların harekete geçmeye hazırlandığı öğrenildi. Polonya basınında çıkan haberlerin içeriğine göre genç yıldız gölcünün kulübü Gornik de, Szymon Wlodarczyk için gelecek teklifler adına bekleyişe geçti. Almanya liginden bazı takımların da Wlodarczyk için devrede olduğu da gelen haberler arasında.

Toplam kadro değeri yalnızca 10.5 milyon Euro olarak göze çarpan Polonya ekibi Gornik, genç yıldızdan yüksek bir gelir elde etmenin planlarını yapıyor. Gornik’in daha önceki rekor satışı, 2018-19 sezonunda 4.5 milyon Euro’ya Fiorentina’ya sattıkları orta saha oyuncusu Szymon Zurkowski olarak hatırlarda kaldı.

Varsa Yoksa Aboubakar!

Sarı lacivertli takımda Joao Pedro’nun Vallecano ile oynanan hazırlık maçında yaşadığı talihsiz sakatlık kulüpte şok etkisi yarattı. Tecrübeli oyuncu yüksek ihtimalle sezonu kapatmış gibi görünüyor. Üstüne bir kötü haber de Ekvadorlu yıldız Enner Valencia’dan geldi. Dünya Kupası’nda 2 maçta sedyeyle kenara gelen, ancak buna rağmen sahada kalmaya devam eden Enner Valencia, kupadan diz sakatlığı yaşayarak döndü. Tecrübeli futbolcunun formunun yüksek ancak sakatlık sicilinin bozuk olması, böylesine güzel başlanan bir sezonda forvet transferini daha da mutlak hale getirmiş oldu. Bu bağlamda Fenerbahçeli kurmaylar, Vincent Aboubakar’ın işini bitirmek ve Ocak ayında kadroya katabilmek adına çalışmalara hız verdi. Hem golcü oyuncu ve menajeri ile, hem de Al-Nassr kulübü ile görüşmeler kısa süre içerisinde netliğe kavuşacak.

Suudi Arabistan ekibinin Cristiano Ronaldo’ya imza attırmak üzere olması, Fenerbahçe açısından büyük bir avantaj gibi görünüyor.  Zira Al Nassr, bu rüya transferi gerçekleştirebilirse Aboubakar’ın ayrılmasına onay çıkacak. Sarı lacivertli kurmaylar, hem kiralama seçeneğine hem de oyuncuyu uygun bir bedelle bonservisi alma formülüne ılımlı bakıyor. Fenerbahçe’nin elini güçlendiren bir diğer mevzu se Aboubakar’ın Türkiye’ye dönmek için hazır olması. Sarı lacivertli yöneticileri, 8 Ocak’ta start alacak olan ara transfer sezonunun ilk günlerinde,  Kamerunlu yıldıza imza attırıp bir an önce kadroya alınmasını sağlamak istiyor.