Fenerbahçe’de Yeni Sezon Kadro Planlaması Nasıl Olacak

Takımın başına Portekizli teknik adam Vitor Pereira’yı getiren Fenerbahçe’de öncelik kadronun daraltılması. Sarı Lacivertli ekibin kadro planlaması Brezilyalı hocanın taleplerine göre şekillenecek. Kadrosunda 17 yabancı bulunduran Fenerbahçe, bu oyunculardan 6 veya 7’siyle yollarını ayırmayı planlıyor.

Fenerbahçe’nin hedefi mutlak bir başarı ve bu mutlak başarı ile oluşacak olan şampiyonluk kupası.

Yeni sezon hazırlıklarını Topuk Yaylasında sürdüren Fenerbahçe, teknik direktörlük belirsizliğini Vitor Pereira’yı takımın başına getirerek ortadan kaldırırken transfer çalışmalarına da hızlı bir şekilde sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde sağ bek Gökhan Gönül’le ayrılık kararı alan yönetimin ayrılacaklar listesinde Lemos, Novak, Zanka, Ademi, Thiam ve Dirar gibi oyuncular bulunuyor. Bu oyucularla önümüzdeki sezon çalışmayı düşünmeyen Sarı lacivertliler ‘in hedefinde santrfor, sol kanat ve sağ bek mevkileri bulunuyor.

FENERBAHÇE’DE YABANCI OYUNCULAR

Kadrosunda 17 yabancı futbolcu bulunduran Sarı Kanarya Fenerbahçe, geçen sezon sakatlıkları yüzünden bekleneni veremeyen Perotti ile de yollarını ayırmayı planlıyor. İtalyan oyuncunun Genoa ile anlaşma sağlaması bekleniyor. Öte yandan, bu sene kiralık süresi dolan oyuculardan Miha Zajc’ın Torino kulübü ile anlaşması yapması bekleniyor. Takımdan ayrılmak istenilen oyucular için kolaylıkların sağlanacağı da duyumlar arasında.

Transfere kaynak oluşturmak için yol ayrımına gidilmesi planlanan bir diğer oyuncuda Samatta. 6 milyon avro zorunlu satın alma opsiyonuyla kiralanan oyuncuya şimdiye kadar ciddi bir talip çıkmaması oyuncunun durumunu belirsiz hale getiriyor. Kamp döneminde bu oyuncunun tekrar takıma kazandırılması ve hazırlık maçlarında denenmesi bekleniyor. 28 yaşındaki golcünün performansına göre nihai karar verilecek.

FENERBAHÇE’DE GİDECEKLER

Fenerbahçe’nin gelecek sezon planlarında yer almayan oyuncular listesinde Lemos, Novak, Zanka, Ademi, Thiam ve Dirar bulunuyor. Bu futbolcular eğer başka takımlara katılmak isterse yönetimin kolaylık sağlayacağı aktarıldı.

Ayrıca geçen sene zorunlu satın alma opsiyonu ile takımda yerini alan Samatta’nın ise akibeti belirsiz. Tanzanyalı oyuncuya şimdiye kadar talip olan pek kimse çıkmadı. Vitor Pereira ise hem kampta hem de kamp dönüşü oyuncu ile özel ilgilenerek ondan en iyi verimi almaya çalışacak.