Fenerbahçe’de Yıldız Futbolcu Mesut Özil’in Hakkında Gelişmeler

Türk asıllı alman futbolcu için eski takımı Arsenal taraftarları gösterdiği performanstan ve elde ettiği istatistiklerden bahsetti. Londra’nın köklü ekibi Arsenalli futbol severler eski yıldız futbolcuları Mesut Özil hakkında onu geri istediklerinden takımlarında ona ihtiyaçları olduğundan ve performanslarını beğendiklerinden bahsettiler.

Geçen sezon devre arasında Fenerbahçe forması giyen Türk asıllı alman futbolcu geçen sezonun ikinci yarısında Fenerbahçe formasıyla istenilen performansı gösterememiş ve birçok futbol sever, yorumcu ve taraftarların tepkisini çekmişti. Geçen sezon 11 maçta forma giyen Mesut Özil yalnızca 1 kez asist yapmayı başarabilmiş ve oyun içerisinde de zaman zaman oyundan kopmalar yaşamıştı.

Bu sezon ise geride kalan dönemde 17 maçta forma giymeyi başardı ve 6 gol atarken 2 kez de asist yapmayı başardı. 17 maçında tamamında sahada kalmayan yıldız futbolcu 1029 dakika sahada kaldı bu miktar ise Mesut Özil’in 11 maçta 90 dakikalık süre aldığını gösteriyor. Fenerbahçe’nin bu sezon hem UEFA Avrupa Liginde hem de Süper ligde atmış olduğu gollerin %20’sinde gol veya asistleriyle katkı verdi ve takımın önemli parçası olduğunu kanıtladı.

Zaman zaman bazı maçlarda yaşı itibariyle fizik mücadelelerinde zayıf kalırken bazı maçları da kondisyon olarak tamamlamakta güçlük çekiyor. Bu sebeple de Fenerbahçe’nin Portekizli teknik direktörü Vitor Pereira yıldız oyuncuya maçları tamamlayacak kadar sürede forma vermiyor ya da oyuna sonradan dahil ediyor. Hal böyle olunca da Yıldız oyuncu ve Vitor Pereira arasında problemler yaşanıyor.

Vitor Pereira ile Mesut Özil Arasındaki Asıl Sorun

Hem teknik direktör VitorPereira hem de Yıldız futbolcu arasında şahsi herhangi bir mesele bulunmuyor. İki taraf arasındaki asıl sorunu ise iki cephenin de prensip ve isteklerini bilerek ve göz önüne alarak değerlendirmek en doğrusu olur.

Bunlardan ilki Vitor Pereira cephesi, Portekizli teknik direktör oyuncularının statüleri ya da geçmiş başarılarını göze alarak değil şu anda bu takım için ne kadar çalışıyorlar ve ne katıyorlar öncelikli olarak bunu göz önünde bulunduruyor.

Yani bir oyuncu çalışkanlığı ve sahaya çıktığında ise verdiği katkı ile Portekizli teknik adam tarafından değerlendiriliyor. Yani saha içinde fizik kondisyon olarak takımı geriye çekiyorsan ya da hücumda ve savunmada arkadaşlarınla birlikte hareket etmeyip yardımcı olmuyorsan Portekizli teknik adamın nazarında eksi yazıyor.

Mesut Özil cephesinde ise her yıldız oyuncunun isteyebileceği gibi sahada olmak ve forma şansı bulmak istiyor. İyi de olsa kötü de olsa sahada olmak ve oynamak istiyor. Hele Mesut Özil gönül verdiği takım olunca ne olursa olsun sahaya çıkmak istiyor. Birçok yıldız futbolcu tarihte zaman zaman performansları düşse de saha içinde istenileni vermese de oynamak istemiş ve oynatılmadığında ise problem yaratmıştı.

Fenerbahçe’de Söylenildiği Gibi Gruplaşma Yok

Mesut, İrfan Can ve Mert Hakan’ın grup olarak hocaya cephe aldığı ve tavır sergilediği söyleniyordu. Fakat bu da pek doğru değil. Göztepe maçında İrfan Can oyundan çıkarken hocasına tepki gösterdi fakat Mesut oyundan çıkarken hocası ile selamlaşarak sahadan ayrıldı bu da oyuncuların hocaya karşı gruplaşma gibi bir düşüncelerinin olmadığını sadece oynamak ve sahada daha çok kalmak istediklerini gösteriyor.

Her oyuncu gibi İrfan Can’da Mesut’ta sahada daha çok kalmak daha çok süre bulmak istiyor.