Fenerbahçe’den Beklenmedik Mağlubiyet

Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasında Fenerbahçe, kendi evinde Göztepe’yi konuk etti. Kağıt üzerinde favori çıktığı maçta 1 – 0’lık beklenmedik bir mağlubiyet alan sarı lacivertli takımda moraller oldukça bozuldu. Süper Lig’de oynadığı son 3 maçın 2’sini kaybeden Fenerbahçe, şampiyonluk yarışında da önemli bir 3 puan kaybetmiş oldu. En yakın rakibi Galatasaray ile aradaki puan farkı 3 çıkarken; sarı lacivertli takım şu anda 51 puan ile ligin üçüncü sırasında yer alıyor.

Göztepe’ye karşı alınan mağlubiyetin ardından özellikle bazı futbolcular ve teknik direktör Erol Bulut, eleştiri yağmuruna tutuldu. Oyun anlayışı ve taktik gibi sebeplerden ötürü teknik direktör Erol Bulut’a yöneltilen eleştiriler oldukça fazlaydı ve sarı lacivertli taraftarların bir kısmı Erol Bulut’u istifaya davet ettiler. Öte yandan Erol Bulut için istifa sesleri yükselirken, kendisinden sonra yerine gelebilecek isimler ile ilgili varsayımlarda bulunuldu. Akla gelen ilk isim ise en son 11 yıl önce sarı lacivertli takımı çalıştıran Christpoh Daum oldu.

Daha Önceden Görüşüldü İddiası

Fenerbahçe’nin Göztepe’ye karşı aldığı mağlubiyetin ardından teknik direktör Erol Bulut için istifa sesleri yükselirken; Christoph Daum ile ilgili gelen bilgiler gündeme bomba gibi düştü. Sarı lacivertli takımın, 3 hafta önce Galatasaray’a karşı alınan mağlubiyetin ardından Alman çalıştırıcı Christpoh Daum ile resmi olmayan yollardan görüşüldüğü iddia edildi. Başka bir deyişle, adı son günlerde Alman teknik direktör Christop Daum ile anılan Fenerbahçe’nin bundan 2 hafta öncesinden itibaren görüşüldüğü ifade edildi.

Henüz Hiçbir Şey Net Değil

Fenerbahçe ile son günlerde adı anılan Alman teknik adam Christoph Daum, sarı lacivertli takımın olumlu ve olumsuz yönleri ile alakalı detaylı bir rapor hazırladığı gelen bilgiler arasında. Öte yandan hem Türkiye’ye hem de Fenerbahçe’ye dönmeyi çok istediğini dile getiren Christoph Daum, 3 senedir hiçbir takımı çalıştırmıyor.

Fenerbahçe’nin kendisine ihtiyacı var ise hiçbir şart sunmadan her türlü teklifi kabul edeceğinin altını çizen Alman çalıştırıcı, bu durumu sarı lacivertli yönetime ilettiği de belirtildi. 11 yıl aradan sonra eski takımının başına dönmeyi oldukça çok isteyen Christpoh Daum için Fenerbahçe yönetimi, bu konuda kararsızlığını korumaya devam ediyor.