Fenerbahçe’den Forma Kararı Satışa Sunulacak

Sarı Lacivertliler aldıkları yeni karar ile gündemde yerini aldı. Takımda artık forma değişimi yapılmayacak, müsabakalarda giyilen Çubuklu formalar maddi sıkıntılar çeken Fenerbahçe tarafından satışa sunulacak. Kanarya taraftarları gelen bu haber ile sosyal medya üzerinden sevinçlerini dile getirdi.

Fenerbahçe, bir geleneğini sona erdirmeye hazırlanıyor. Artık futbolcuların karşılaşmalarda giydikleri formalar için değişim uygulanmayacak. Sarı Lacivertli yönetim Fenerbahçe bunun yerine formaları satmak istiyor. Bu sayede ekonomik anlamda zorlanan Spor Toto Süper Lig 2020 – 2021 sezonu üçüncüsü Kanarya, gelir elde etmeyi planlıyor.

Çubuklu Formalar Paraya Dönüşecek

Geçtiğimiz dönemlerde Çubuklu formalar, maç sonunda rakip takımın oyuncularınınki ile sahada değiştiriliyor ya da futbolcular tarafından eve götürülüyordu. Başkan Ali Koç’un da onayı ile Fenerbahçe, artık formaları paraya dönüştürebilecek. Şu an için öncelik satışa çıkarılan formalar ile Sarı Lacivertli kulübe gelir sağlamak.

Taraftarlar, gelen bu haberden ziyadesi ile memnun oldular. Sıkı Kanarya taraftarları, diledikleri oyuncunun giydiği Çubuklu forma için fiyat teklifi vererek satın alma hakkını kullanabilecek. Aynı zamanda koleksiyonerler de gelen bu haber ile şimdiden memnun oldular. Forma satışına dair tüm detaylar, önümüzdeki günlerde net bir şekilde belli olacağa benziyor.

Fenerium’da Açık Arttırma İle Satılacak

Geçen sezonda Kanarya ekibinin giydiği formalar açık artırma usulü ile satılmıştı. Fenerbahçe, artık bunu her sene uygulamayı bir zorunluluk haline getirdi. Tüm futbolculara, müsabakanın sonunda Çubuklu formanın malzemeciye teslim edilmesi yönünde gerekli talimatlar verildi. İlerleyen maçlarda yeşil sahada rakip takım ile Sarı Lacivertli oyuncuların formalarını değiştirdiklerine dair görüntüler izlenemeyecek.

Fenerbahçe formaları açık arttırma ile satmak için resmi internet sitesi Fenerium’u kullanacak. Fenerium’a giren taraftarlar, burada yer alan Açık Artırma sekmesinden diledikleri formayı seçerek oturuma katılabilecek. Çubuklu formalar için en yüksek teklifi sunan kazanacak. Dolayısıyla her bir formadan ne kadar gelir elde edileceği net olarak bilinmiyor. Ancak 2020 – 2021 sezonunda Alman ekibinden Fenerbahçe’ye transfer olan başarılı futbolcu Mesut Özil’in giydiği forma yine Fenerium’un web sitesinde 5 bin 600 TL karşılığında satılmıştı.