Fenerbahçe’nin 25 Kişilik Slavacko Kadrosu

Sarı lacivertli Fenerbahçe’de UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme maçı hazırlığı başladı. 4 Ağustos Perşembe akşamı saat 20.00’de kendi evinde, kendi sahasında, Kadıköy Ülker Stadyumu’nda Fenerbahçe Çekya temsilcisi Slavacko ile karşı karşıya gelecek.

Taraftar desteği ile sahaya çıkacak olan Fenerbahçe bu maçı kazanarak ikinci maçta şansını yüksek tutmak istiyor. Bu yüzden tüm teknik ekip oldukça titiz bir şekilde hazırlıklarını yapıyorlar.

Jorge Jesus’un 25 Kişilik Kadrosu Belli Oldu

Altay Bayındır, Ertuğrul Çetin, Gustavo Henrique, Luan Peres, Lemos, Novak, Attila Szalai, Willian Arao, Ferdi Kadıoğlu, Mert Hakan Yandaş, Diego Rossi, Valencia, Joshua King, Lincoln, Bruma, Arda Güler, Miha Zajc, Burak Kapacak, Crespo, İsmail Yüksek, Emre Mor, Berisha, Serdar Dursun, Osayi Samuel ve Muhammed Gümüşkaya ile 25 kişilik bir kadro oluşturan teknik direktör Jorge Jesus takımı için en iyi hamleleri yapmak istiyor.

Bu isimlerin maç için önemli olduğuna ve olası sakatlanma durumlarında her oyuncusu için yedek düşündüğünü söylersek iyi bir kadro çıkarmış gibi duruyor. Bu isimlerin yanında sadece olmayan birkaç ismin neden olmadığı konusunda herkesin kafasınd aoldukça soru işaretleri var.

Serdar Aziz, Joao Pedro ve İrfan Can Kahveci ve Nazım Sangare sakatlıkları olduğu için kadroda yerini alamayan isimler. Pelkas ile Tisserand, Max Meyer, Steven Caulker ve Samatta gibi isimlerin kadroda neden olmadığı ve neden kadroya seçilmediği merak ediliyor.

Taze teknik hoca neden bu isimleri kadroya almadı bilinmiyor. Bugün ortaya atılan bir gündem ile Pelkas’ın Hull City’e gitme durumu olabilir. Fakat onun dışındaki sakat olmayan isimler neden kadroda yok bilinmiyor.

Yeni hoca, Portekiz kültürü ve kendi oyun biçimi olduğu için takımını en iyi şekilde düşünerek sahaya çıkartacaktır. Bu maç hem Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi’ndeki prestiji hem de ülke konumumuz için oldukça önemli.

Fenerbahçe Evinde Galibiyet İstiyor

Sarı lacivertli Fenerbahçe takımı kendi evinde galibiyet istiyor. Taraftar desteğini sonuna kadar yanına alacak olan Fenerbahçe bu maçı kazanarak Avrupa Ligi maçlarındaki bir sonraki aşamaya geçmek istiyor.

Bu maç hem Fenerbahçe hem de ülke puanımız için oldukça önemli. Bu sezonki tüm Avrupa temsilcilerimizin alacağı her puanının ülke sıralaması için avantajı ve sağladığı yarar oldukça büyük.