Fenerbahçe’nin Çöküşü Sürüyor

Sezon öncesi yaptığı transferle ile birlikte Süper Lig’e iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçe, özellikle son haftalarda arka arka yaptığı puan kayıpları ile düşüşe geçti. Bu düşüş ne zaman tersine dönecek taraftarlar ve yönetim kurulu merakla bekliyor.

En son 19 Aralık Cumartesi günü Süper Lig’in 13. Haftasında Gaziantep FK ile karşı karşı gelen sarı lacivertli takım, deplasmanda 3 – 1 mağlup oldu ve adeta düşüşünü sürdürdü.

Süper Lig’in ilk 7 haftasında oldukça başarılı bir performans sergileyen Fenerbahçe, bu 7 maçtan 5 galibiyet ve 2 beraberlikle ayrılmıştı. Fakat daha sonra yaşanan Covid -19 süreci, sakatlıklar ve cezalar yüzünden sarı lacivertli takım, büyük bir düşüşe geçti ve sahaya çıktığı son 6 maçta 12 puan kaybetti.

Başka bir deyişle Fenerbahçe, ligde oynadığı son 6 maçtan 2 galibyet ve 4 mağlubiyet aldı. Covid-19 ve sakatlıkların yanı sıra satı lacivertli takımda ön plana çıkan problemleri se savunmadaki oyuncuları kötü performansı, gol yollarındaki sorunlar ve bireysel hatalar oldu.  

Savunma Oyuncularının Performansı Kötü Not Alıyor

Son haftalarda yaşadığı puan kayıpları ile birlikte kötü bir düşüşe geçen Fenerbahçe, özellikle defans hattında forma giyen oyuncuların yaptığı bireysel hatalar sarı lacivertli camiayı kara kara düşündürüyor.

Fenerbahçe’de sezon başında transfer edilen Mauricio Lemos ve Marcel Tisserand, sezona iyi başlamalarına rağmen son haftalarda yapmış oldukları hatalar adeta pahalıya mal oldu.

Özellikle Marcel Tisserand’ın hem geçen hafta Yeni Malatyaspor maçında hem de bu hafta Gaziantep FK maçında yaptırdığı penaltılar, sarı lacivertli takımda puan kayıplarına neden oldu.

Öte yandan son maçlarda Lemos’un yerine oynayan Serdar Aziz’in de yine penaltı yaptırıp kırmızı kart gördüğünü hatırlatmakta fayda var.

Avrupa’nın En Çok Penaltı Yaptıran Takımı

Fenerbahçe’nin artık fobisi haline gelen durumlardan biride yaptırılan penaltılar oldu. Sabah gazetesinin yapmış olduğu habere göre sarı lacivertli takımın savunmacıları Serdar Aziz, Tisserand ve Lemos, bu sezon ligde toplamda 6 penaltıya sebep oldular.

Bu istatistik ile birlikte Fenerbahçe, en çok penaltı yaptıran takımlar alanında Schalke 04 takımıyla Avrupa’nın zirvesine yerleşti. Yaptırılan bu 6 penaltının 2 tanesi Serdar Aziz’den, 2 tanesi Lemos’tan, 2 tanesi de Tisserand’dan geldi.