FENERBAHÇE‘NİN DERBİ İSTATİSTİĞİ

Süper ligde bu sezon beklentilerin altında kalan sarı lacivertli takım geri de kalan 12. Hafta sonunda süper lig de lider Trabzonspor ile arasında ki puan farkı 10 ‘a çıkmış durumda.

Sezona iyi başlayan sarı lacivertli takım da kaos ortamı takımı geriye doğru götürüyor diye biliriz.

Portekizli teknik adam ile oyuncular arasında ki sorun ve takımın sahaya çıktığı sistemin çok tartışılması ile takımda moraller iyi sayılamaz.

Süper ligde üst üste 4 karşılaşmadan da 3 puan alamadan ayrılan sarı lacivertli takım Fenerbahçe de milli ara dönüşünde oynanacak olan sarı kırmızılı takım Galatasaray derbisine hazırlanıyorlar.

Zorlu derbi sarı lacivertli cami için oldukça önemli olurken takım da birçok şeyleri de değiştire bilir.

Derbi öncesinde ise iki takım arasında ki son zamanlar da ki oynanan maçlar sonrasında oluşan istatistikler sarı lacivertli takımın taraftarlarını ve teknik heyeti düşündürüyor olmalı.

FENERBAHÇE DERBİLER DE Kİ ÜSTÜNLÜĞÜNÜ KAYBETMİŞ DURUMDA

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe son zamanlar da ki derbi performansı umut vermiyor. Sarı lacivertliler derbiler de sarı kırmızlı takım Galatasaray ‘a süper lig de oynana son 8 karşılaşama da üstünlük sağlayamayarak sahadan ayrıldılar.

Sarı lacivertliler İstanbul derbilerinde ise son 10 karşılaşama da galip çıkamadılar.

Kanarya son derbi galibiyetini 23 Nisan 2017’de TT Stadı’nda eski oyuncuları suan da Beşiktaş forması giyen Josef’in golü ile galibiyete ulaşmışlardı.

Sarı lacivertliler süper ligde oynadığı son 4 maçta 1 puan alabilen ve zirvenin 10 puan gerisine düşen Fenerbahçe, Galatasaray derbisine mutlak 3 puan parolası ile çıkacaklar ancak aralarında ki oynan son karşılaşmalara bakılınca sarı lacivertiler uzun süredir üstünlük sağlayamadıkları görülüyor. Sarı Lacivertli Fenerbahçe Galatasaray’ı son 8 maçta yenemedi. Ayrıca İstanbul derbilerinde deplasmanda son 10 maçtan da galibiyet çıkartamadı.

DERBİLER’DE GALİBİYET UNUTULDU

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de son galibiyetlerini derbide deplasmanda son derbi galibiyeti 23 Nisan 2017 tarihinde Türk Telekom Stadı’nda Galatasaray’a karşı geldikleri karşılaşmada elde ettiler. Zorlu mücadele sarı lacivertli takımın 1 – 0 üstünlüğü ile  sona eren maçta Fenerbahçe’ye galibiyeti getiren golü şu anda Beşiktaş’ta forma giyen Josef de Souza’ dan gelmişti.

Sarı lacivertli takım uzun süredir takım da ki kötü gidişi de değiştirmek isteyen hem oyuncular hem teknik heyet zorlu mücadeleye sıkı bir şekilde hazırlanarak uzun süre sonra rakiplerinden 3 puan almak istiyorlar.

Portekizli teknik adam Vitor Pereira ‘da milli arada sarı kırmızlı takımı ezberleyen teknik adam teknik heyeti ile birlikte zorlu derbi öncesinde kadrosunu ve sistemini oluşturmaya çalışıyor.

Takım da motivasyonu arttırmaya çalışan yıldız isim Mesut Özil zorlu derbi de takım arkadaşları ile de yakında ilgilenerek takımı derbiye motive etmeye çalışıyor.