FENERBAHÇE’NİN GOLCÜ ARAYIŞLARI DEVAM EDİYOR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de bu sezon mutlak şampiyonluk parolası ile çıkan takım da golcü oyuncuların formsuzluğu sarı lacivertli takımın devre arası transfer döneminde golcü oyuncu arayışlarına yönlendirdi.

Sarı laciverti takım yaz transfer döneminde kadrosuna kattıkları Alman oyuncu Mergim Berisha bekleneni vermesi ile Fenerbahçe ‘de yeniden golcü arayışlarına başlamış oldular.

Golcü oyuncular arasında listesi oluşan sarı lacivertli takım da ilk isim eski golcüsü Vedat Muriç oldu.

Sezon başında kadrosuna katmak için çok uğraştıkları bir diğer oyuncu ise Dembele olacak.

Portekizli teknik adam Vitor Pereira ‘nın da transfer listesinde olan ve son başında kadrosun katmak için uğraştıkları isimlerden olan Bakambu ‘da yine Fenerbahçe nin transfer gündeminde yer alıyor.

Son isim de Zenit’ im İranlı yıldız golcüsü Azmoun oldu.

FENERBAHÇE’DE GOLCÜLER NELER YAPTI?

Sarı lacivertliler sezon başında kadrosuna kattıkları golcü oyuncular dan ilk ki milli oyuncumuz Serdar Dursun. Bu sezon sarı lacivertli forma ile ilk hafta yaşadığı sakatlık sonrasında uzak kalan 30 yaşındaki tecrübeli isim 7 karşılaşmada 1 gol 1 de asist katkısı vere bildi.

Yaz transfer sezonunun son gününde kadroya katılan Alman golcü 24 yaşındaki Mërgim Berisha ise süper lig de 6 karşılaşmada 1 gol ve 1 asit katkısı sağlayarak büyük hayal kırıklığı yarattı. Alman oyuncu geçtiğimiz sezon Salzburg’ da forma giyen oyuncu 2020 – 21 sezonun da takımı ile 42 karşılaşmada 22 gol 11 asist katkısı yapmıştı.

Diego Rossi Uruguaylı Santrafor 8 lig karşılaşmasında 2 gol 3 asist katkısı yapa bildi.

Enner Valencia ise takımı ile süper lig de en çok forma sansı bulan oyuncusu olurken 2 gol ve 3 asist katkısı yapa bildi.

FENERBAHÇE ‘ DE 4 GOLCÜ LİSTEDE

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe eksi golcüsü Vedat Muriç ‘i yeniden kadrosuna katmak isterken Lazio ‘da süre bulamadığı için yedek kalan Makedon golcü sarı lacivertli takımın listesinde ilk sırada. Vedat Muriç sarı lacivertli takıma gelmeye oldukça istekli olan oyuncu devre arasında bir aksilik olmaz ise sarı lacivertli formaya kavuşacak.

Fenerbahçe ile sezon başında adı geçen Dembele’ de transfer listesinde yer alıyor. 20 Milyon Euro Bonservis bedeli bulunan oyuncu sarı lacivertli takıma gelmesi bir hayli zor.

Yaz transfer döneminde yapılan görüşmede Lyon ekibinin Dembele karşılığında bir miktar para ve sarı lacivertli takımdan Yunan oyuncusu D. Pelkas ‘ı istemişlerdi. Bu teklif sonrası ise sarı lacivertli yöneticiler geri adım atmışlardı.

Fenerbahçe nin pesinde olduğu son golcü ise Cédric Bakambu oldu. 30 yaşındaki tecrübeli isim Cédric Bakambu Çin ekiplerinden olan BJ Guoan ile sözleşmesi 31 aralık 2021 de bitecek olması sarı lacivertli takımın listesinde ikinci sırada yer almasına neden oluyor.