Fenerbahçe’nin İlk Sırasında Rafael Benitez Var

Fenerbahçe yeni sezon için hazırlıklarını sürdürürken yeni teknik direktör arayışı için de nabız yokluyor. Bu arayış için birçok isim listede olsa da bir isim var ki diğerlerinden öne çıkarak Kanarya’nın dikkatini çekmiş bulunuyor.

Kalabalık liste arasından sıyrılan isim Rafael Benitez olurken Benitez, Fenerbahçe’nin görüşeceği ilk teknik adam olacak. Taraflar karşı karşıya gelip beklentilerini anlatacak, şartlar konusunda ortak bir paydaya varmaya çalışacaklar. Kanarya’nın beklentisinin yüksek oldu Benitez ile yollarını birleştirebilecek mi sorusu ilerleyen günlerde belli olacak. Bunun yanı sıra Fenerbahçe’nin teknik adam arayışını 2 hafta içerisinde sonlandırmak istediği biliniyor.

Ağırlık Alman ve Portekiz Hocalardaydı

Yeni sezonda yabancı bir teknik direktör ile yola devam etmek isteyen Fenerbahçe, bu yolla rotasını Alman ve Portekiz hocalara çevirmişti. Fakat kalabalık olan listede Alman ve Portekiz hocalar ağırlıkta olsa da ilk görüşülecek isim bu iki ülkeden de olmayacak. Listede başı çeken isim Rafael Benitez oldu.

Önümüzdeki hafta bir araya gelecek taraflar şartları görüşecek. Benitez’in Ali Koç’un tüm beklentisini karşıladığından dolayı umutlu olan Kanarya, olumlu yanıt alması halinde imzaları atmaya hazır bir halde. Benitez’in bu kalabalık listede ilk sırada yer almasının nedenleri arasında Valencia ile 2001-02 yılı ve 2003-04 yılı sezonlarındaki Lig macerası, Liverpool ile 2005 yılında Şampiyonlar Ligi şampiyonluk sevinci ve Newcastle gibi sıkıntılı bir takımda başarılı sonuçlar alması yer alıyor.

Rafael Benitez Öncesinde Nerelerde Görev Yaptı?

23 Ocak’ta Dalian Pro ile olan görevinden ayrılan 61 yaşındaki başarılı teknik adamın adı Premier Lig’den Everton ve Crystal Palace ile anılıyordu. Fakat Liverpool geçişi gibi sebepler ile Everton’un bu sürece sıcak bakmadığı bilinenler arasındaydı. Diğer taraftan da Crystal Palace ise hedefleri konusunda ortak bir noktada buluşamayan Benitez, Ali Koç ile bizzat temas kuracak. İkili proje üzerine karşılıklı fikir alışverişinde bulunacaklar. Koç beklentilerini ve kulübün imkanlarını anlatacak iken Benitez de taleplerini ve beklentilerini Koç ile paylaşacak. Benitez’in ardından diğer adaylarla da görüşmeler yapılacağı bilenen Koç’un, bu teknik adam arayışını 15 gün içinde bitirmek istediği biliniyor.