Fenerbahçe’nin Oyuncu Bolluğu

Fenerbahçe’de kamp programı devam ediyor. Bilindiği üzere sarı lacivertliler ikinci kampını ve kalan hazırlık maçlarını Slovenya’da gerçekleştirecek. Fenerbahçe’nin hazırlıklar kadar çaba sarfettiği bir konu ise kadro yapılanması. Yine bilindiği üzere sarı lacivertliler şu anda oyuncu bolluğu ile dikkat çeken takımlardan biri. Kadrosunda güncel olarak 31 futbolcu bulunduran Fenerbahçe, bunlarda 27 tanesini önümüzdeki sezon için lig kadrosuna yazabilece. Bu yüzden sarı lacivertlilerin önümüzdeki süreçte bazı futbolcular ile yollarını ayırması bekleniyor.

Fenerbahçe’nin Kadro Yapılanması

Fenerbahçe’de kadro planlamaları ve teknik direktör Vitor Pereira’nın futbolcuları analiz etmesi devam ediyor. Portekizli teknik adam kampta ve hazırlık maçlarında oyuncuların performanslarına göre son kararını vererek yönetime rapor sunmaya çalışıyor. Bilindiği üzere sarı lacivertlilerin kadrosunda 31 futbolcu yer alıyor. Hiç transfer yapması bile Fenerbahçe’den 2’si yabancı olmak üzere toplamda 4 futbolcunun takımdan gönderilmesi bekleniyor. Kadroya bakıldığı zaman ise kadro dışında kalması beklenen futbolculardan ilkinin Nabil Dirar olması bekleniyor. Nabil Dirar’ın yanı sıra ise Mathias Zanka, özellikle stoper kontenjanından dolayı takımdan ayrılması beklenen bir diğer futbolcu konumunda.

Öte yandan hücum hattında da performans bakımından beklenen seviyeed olmayan ve fazlalık yaratan Kemal Ademi ve Mame Thiam ile yolların ayrılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Bilindiği üzere Fenerbahçe transfer yaparsa, kadrodan bir oyuncusunu göndermek zorunda olacak. En az 2 transfer yapması beklenen sarı lacivertli takımın, kimleri takıma alacağı ve kimleri takımdan göndereceği ilerleyen günlerde daha da netlik kazanmış olacak.

Fenebahçe’nin Güncel Kadrosu

Fenerbahçe’de şu an gücel kadronun içerisinde yer alan futbolcula şöyle oldu: Osman Çetin, Berke Özer, Altay Bayındır, Oytun Özdoğan, Zanka, Sadık Çiftpınar, Attila Szalai, Emir Köksal, Marcel Tisserand, Caner Erkin, Nazım Sangare, Steven Caulker, Serdar Aziz, Gürkan Başkan, Mauricio Lemos, Filip Novak, Ferdi Kadıoğlu, Diego Perotti, Uğur Yıldız, Mesut Özil, Ozan Tufan, Emre Nasuh, Arda Güler, Bright Osayi Samuel, Dimitris Pelkas, Miha Zajc, İsmail Yüksek, Batuhan Yılmaz, Muhammed Gümüşkaya, Barış Alıcı, Luiz Gustavo, Mert Hakan Yandaş, Fatih Şanlıtürk, İrfan Can Kahveci, Eyüp Akcan, Jose Sosa, Mame Thiam, Serdar Dursun, Enner Valencia, Papiss Cisse, Sinan Gümüş ve Kemal Ademi.