FENERBAHÇE’NİN TANZANYALI FORVETİ MBWANA SAMATTA OYUNDAN ALININCA DUYGULARINA ENGEL OLAMADI

Fenerbahçe, Sivas Belediyespor maçında adeta güle oynaya kazanırken, gecenin duygusallaştırdığı bir futbolcu da vardı. İlk yarıda çok net bir gol pozisyonundan yararlanamayan ve son dönemde kaçırdığı gollerle ön plana çıkan Mbwana Samatta, 60. dakikada yerini Kemal Ademi’ye bıraktı ve oyundan çıktı.

Kaçırdığı iki net gol pozisyonu ile futbolseverler ve Fenerbahçeli teknik heyeti şaşırtan oyuncu ikinci yarıda da istenilen performansı gösteremedi ve yerini farklı bir oyuncuya bırakmak zorunda kaldı.  Oyundan çıktıktan sonra kulübeye ya da soyunma odasına gitmeyen Samatta, maçı kenardan takip etti. Uzun süre kenarda oturan ve mücadeleyi üzgün ve gözü yaşlı şekilde takip eden Tanzanyalı forvetin moralinin bir hayli bozuk olduğu görüldü. Bu durumun ileride maçlardaki performansına nasıl yansıyacağı ise Fenerbahçe camiasında tartışma konusu yarattı.

MBWANA SAMATTAYA KULÜP TWİTTER’INDEN DESTEK

Maç sonu takım arkadaşlarının ve Erol Bulut’un da moral verdiği Samatta’ya kulüp de Twitter hesabından onun fotoğrafını paylaşarak destek oldu. Objektiflere üzgün ve demoralize bir halde görünen Tanzanyalı forvet oyuncusu Mbwana Samatta en kısa sürede toparlayarak takımına gol yollarında ciddi katkılar sağlayacağı bekleniyor.

Saha kenarında başını elleri arasına alarak görünen Tanzanyalı forvet hem taraftarları üzdü hem de oyuna katkı getirememesinden dolayı kendisi de üzüldü.  Tanzayalı forvetin bir an önce kendisini mental anlamda dinç ve güçlü bir şekilde revize etmesi gerektiği düşünülüyor.  Takıma ilerideki maçlarda beklenilen performansı verebilmesi için Mbwana Samatta’ya herkes destek gösteriyor.

TANZANYALI FORVETİ  MBWANA SAMATTANIN BİR AN ÖNCE TOPARLANIP FENERBAHÇEYE KATKI SAĞlAMASI BEKLENİYOR

Tanzanyalı forvetin daha önceki maçlarda sağlamış olduğu katkılar göz önünde bulundurarak şu anda bulunduğu demoralize olmuş ruh halinden bir an önce çıkarak fizik ve mental anlamda en üst seviyede olarak takımı Fenerbahçe spor kulübüne katkı vermesi bekleniyor. Psikolojik anlamda da toparlanması gerken deneyimli forvet oyuncunun ziraat türkiye kupası maçında sergilediği performansı ise tanzayalı forvetten beklenmeyecek düzeyde düşüktü. Fenerbahçeli teknik heyet ve futbolseverler daha iyi bir performans sergilemesi için bir an önce Tanzanyalı forvetin kendisini tamamlaması gerektiğini düşünülüyor