Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Kim Olacak

Fenerbahçe’de önümüzdeki ay içerisinde seçimli genel kongre gerçekleştirilecek. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda basın açıklaması yapan mevcut başkan Ali Koç, adaylığını açıkladı. Sarı lacivertlilerde başka bir başkan adayı henüz çıkmadı ve büyük ihtimalle başkan Ali Koç, önümüzdeki üç senede de görevine devam edecek. Öte yandan Fenerbahçe’deki en büyük merak konularından biri de gelecek sezonda teknik direktörün kim olacağı.

Gelen bilgilere göre başkan Ali Koç, yabancı ve deneyimli bir teknik adamı takımın balına getirmek istiyor. Yine hatırlanacağı üzere spor medyasında çıkan haberlere göre Löw, Favre, Zlatko ve Dalic gibi teknik adamlar sık sık sarı lacivertli camia ile anılmaya devam ediyor. Bunların yanı sıra Fenerbahçe’nin gündemin olan bir diğer isim ise Sergei Rebrov.

Sergei Rebrov İle Görüşmeler Sürüyor

Fenerbahçe, geçtiğimiz sezona özellikle yaptığı birçok önemli transfer ile şampiyonluk parolası ile başlamıştı. Şampiyonluk şansını son maça kadar sürdüren sarı lacivertli takım, sezonu üçüncü sırada tamamlamıştı. Fenerbahçe’deki şampiyonluk hasreti 7 yıla çıktığı için özellikle başkan Ali Koç, önümüzdeki sezonda hiçbir hataya yer vermek istemiyor. Bu yüzden hem teknik direktör konusunda hem yapılacak olan transferler konusunda edeta ince eleyip sık dokuyor ve acele bir karar vermek istemiyor.

Her ne kadar spor medyasında geçtiğimiz sezonun son maçlarında teknik direktör olarak takımın başında yer alan Emre Belözoğlu’nun yeni sezonda da takımın teknik direktör olacağı söylense bile başkan Ali Koç, son günlerde yabancı teknik adam Sergei Rebrov için girişimlerini sürdürmeye devam ediyor. Bilindiği üzere 46 yaşındaki teknik adam Ferencvaros takımını çalıştıyor fakat gelen bilgilere göre Sergei Rebrov, takımı ile yollarını kesin olarak ayıracak. Şu anda Türkiye’de tatil yaptığı ileri sürülen ve bir zamanlar Fenerbahçe’de futbolcu olarak da oynayan Sergei Rebrov’un Fenerbahçe’nin yapmış olduğu teknik direktörlük teklifini de sıcak baktığı iddia edildi.

Sergei Rebrov’un Kariyeri

Teknik direktörlük kariyerine 2009 – 2010 sezonunda Diynamo Kiev’in alt takımında yardımcı antrenör olarak başlayan Sergei Rebrov, toplamda 28 maçta Gennadie Lytovchenko ve Yuri Kalitvintsev gibi teknik direktörlerin yanında başladı. Daha sonra 2013 – 2014 sezonunda Dynamo Kiev’in A takımında teknik direktörlük yapmaya başlayan Sergei Rebrob, 137 maçta takımın başında sahaya çıktı. Ardından 46 yaşındaki teknik adam, BAE takımlarından Al Ahli’de teknik direktörlük görevine getirildi. Burada ise toplamda 38 maçta sahaya çıktı. Daha sonra Sergei Rebrov, 2018 – 2019 sezonunda Macaristan’ın Ferencvaros takımının başına geçti. Hala burada teknik direktörlük yapan Sergei Rebrov, takımı ile toplamda 133 maça çıktı.