Fenerbahçe’nin Transferde Kapısından Dönen Luis Chavez Konuştu

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de şampiyonluk yarışı için de yoluna devam ederken bir yandan da transfer söylentileri ortaya çıkmaya devam ediyor.

Sarı kanarya devre arası transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek için transferler yapsalar da kadrosuna katmak istediği ancak olumlu sonuçlanmayan Luis Chavez transferi sonrasında Meksikalı oyuncu kulübüne bir hayli sinirlenmiş.

Orta sahasını güçlendirmek için 2022 Katar Dünya Kupasını yakından takip eden sarı lacivertli takımın yöneticileri aradıkları oyuncuyu Meksika ‘ da buldular.

Meksika milli takımının ve Pachuca takımında forma giyen 27 yasında ki orta saha oyuncusu Meksikalı Luis Chavez sarı lacivertli takımın devre arasında kadrosuna katmak istediği isimlerden sadece birisiydi.

Fenerbahçe ‘nin özellikle Portekizli teknik adam Jorge Juses ‘in kadrosun da görmek istediği 27 yasında ki orta saha oyuncusu Meksikalı Luis Chavez transferinde oyuncunun kulübü Pachuca transfere izin vermemişti. Kulübü Pashuca ‘nın 27 yasında ki oyuncu Luis Chavez’ in sarı lacivertli takıma transferine izin vermemesi sonrası oyuncu kulüp yönetimi çıkıştı. Sarı lacivertli takıma transfer olmayı çok isteyen Meksikalı orta saha oyuncusu gerçekleşmeyen transferi sonrasında çılgına döndü.

TRANSFERDE FENERBAHÇE Mİ İSTEMEDİ PASHUCA MI BELLİ DEĞİL

Fenerbahçe ‘nin özellikle Portekizli teknik adam Jorge Juses ‘in kadrosun da görmek istediği 27 yasındaki orta saha oyuncusu Meksikalı Luis Chavez transferinde oyuncunun kulübü Pachuca transfere izin vermemiş gibi görünse de yapılan açıklamalar öyle göstermiyor.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile Meksikalı kulüp bonservisi de dahil olmak üzere her konuda anlaşmış olmasına rağmen ancak transfer gerçekleşmedi. Meksikalı kulüp Pachuca bizim açımızdan herhangi bir sorun yoktu, yapılması gereken her şeyi yerli yerinde yaptıklarını düşünüyorlar. Bu transferin gerçekleşmemesinde sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin biraz isteksiz kaldığını görüyoruz.

Öte yandan 27 yasında ki orta saha oyuncusu Meksikalı Luis Chavez in tek talibi de sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin olmadığı ortaya çıktı.

Hollanda ekibi olan Feyenoord’un da istediği Meksikalı oyuncu iki kulübe de transfer olamayarak kariyerine ülkesinde Pachuca ‘da devam etmek zorunda kaldı.

LUİS CAHVEZ’İN FUTBOL KARİYERİ NASIL?

27 yasında ki orta saha oyuncusu Meksikalı Luis Chavez futbol kariyerine ülkesinde Pachuca Jgd takımının alt yapısında başlayarak 2011 yılında giriş yaptı.

Kariyerinde ülkesinin dışına çıkamayan Meksikalı Luis Chavez sırası ile Club Tijuana ve Pachuca’ da forma giydi.

Ülkesinin A milli takımın da Meksika’ da da kadroya seçilerek 2022 ‘ de ki Katar Dünya Kupasında ‘ da forma giyerek kendisini ilk olarak orada gösterdi.

Orta sahada forma giyen Meksikalı oyuncu bu sezon takımı ile 38 lig maçında 3 gol 5 de asist katkısı sağlayarak destek olurken Katar ‘ da Dünya Kupasında ise 3 maçta süre alırken 1 gol kaydetti.