FENERBAHÇE’Yİ KONFERANS LİGİ’NDE GÜÇLÜ RAKİPLER BEKLİYOR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe bu sezon UEFA Avrupa Ligin’ de ülkemizi temsil eden takımlardan birisiydiler.

Temsilcimiz Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi D Grubun’ da 5 maçında Yunan temsilcisi Olympiakos ile karşı karşıya geldiler.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe UEFA Avrupa liginde devam etmek için Grup ikinciliğini almak adına çok önemli olan bu karşılaşmadan temsilcimiz Yunan ekibi Olimpiakos 1 – 0 ‘ lık skor ile mağlup olarak sahadan ayrılırken UEFA Avrupa Ligine ‘ de bu sonuç ile veda etmiş oldular.

Alınan bu sonuç sonrasında sarı lacivertli takım Fenerbahçe UEFA Avrupa liginde elenmiş durumdalar ve yollarına UEFA Konferans liginde devam edecekler.

Sarı lacivertli takımı UEFA Konferans liginde ise oldukça güçlü ve zorlu rakipler bekliyor olacak.

FENERBAHÇE  UEFA AVRUPA LİGİ’NE VEDA ETTİ

Sarı lacivertli takım UEFA Avrupa Ligi D Grubu 5. maçında Olympiakos’ a 1 – 0 mağlup olan Fenerbahçe UEFA Avrupa ligi defterini kapatmış oldular.

UEFA Avrupa Ligi Son hafta formalite maçında Alman ekibi Eintracht Frankfurt’u ağırlayacak olan Kanarya, yoluna UEFA Konferans Ligi’nde devam edecekler.

Fenerbahçe Play – Off turunda Konferans Ligi’nde grubunu 2. sırada bitiren takımlarla son 16′ ya kalmak için mücadele edecek olan sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin muhtemel rakipleri arasında ise güçlü ekiplerin olması gözlerden kaçmıyor.

Bu sezon ilk defa düzenlenmeye başlayan UEFA Avrupa Konferans Ligin’ de ülkemizi temsil edecek olan ilk takım sarı lacivertli ekip Fenerbahçe olacak.

UEFA KONFERANS LİGİ

Bu sezon ilk defa düzenlenecek olan turnuva da UEFA ‘ nın asıl amacı Avrupa’da daha fazla takımın yer alması olduğunu geçtiğimiz günlerde açıklamışlardı.

2021 – 2022 sezonu itibarıyla düzenlenmeye başlayan Konferans Liginde bakıldığında katılan takımlar arasında oldukça güçlü ekipler yer alıyor.

UEFA Avrupa Konferans Ligine bakıldığında gruplar’ da 4 takım yer alıyor ve gruplarını ilk sırada bitiren 8 takım son 16 turuna yükseliyor. Gruplarını ikinci sırada bitiren 8 takım ile UEFA Avrupa Ligi’nde gruplarını 3. sırada bitiren 8 takım arasında eleme turu oynuyor. Burada tur atlayan takımlar son 16 turuna adını yazdırarak turnuvaya devam ediyorlar.

FENERBAHÇE’NİN MUHTEMEL RAKİPLERİ

UEFA Avrupa Konferans Ligin’ de grup aşaması maçları henüz tamamlanmadı ancak 2. Sırada yer alan takımlara baktığımız da sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin rakiplerini de söyle sıralaya biliriz.

Roma (İtalya) – Tottenham (İngiltere) – Maccabi Tel-Aviv (İsrail) – Partizan (Sırbistan) – Karabağ (Azerbaycan) –  Randers (Danimarka) – Slavia Prag (Çekya) ve Slovan Bratislava (Slovakya) yer alıyorlar.

Bu sene ilk defa düzenlenen UEFA Konferans Ligi kazanan takımın ödülü de merak ediliyor tabi ki. UEFA Konferans Ligi’ni kazanan takım bir sonraki sezonda UEFA Avrupa Ligi gruplarına direkt katılmaya hak kazanacak.