FERNANDO ALONSO BİSİKLET KAZASI GEÇİRDİ

Formula 1’in İspanyol pilotu Fernando Alonso’nun İsviçre’de bisiklet kullanırken trafik kazası geçirdiği öğrenildi. Kaza sonrasında Alpine takımından gelen haberlere göre Formula 1’de iki şampiyonluğu bulunan yıldız sporcunun genel sağlık durumunun iyi olduğu fakat kazanın şiddeti nedeniyle vücudunda kırıklar bulanabileceği belirtildi.

Fernando Alonso’nun Formula 1’de içinde bulunduğu Alpine takımından yapılan açıklamaya göre Fernando Alonso’nun İsviçre’de perşembe günü bisikletle gezinti yaparken bir kazaya uğradığı söylendi. 39 yaşındaki sürücünün bilincinin açık olduğu ve sağlık durumunun iyi olduğu, cuma sabahı detaylı sağlık kontrolünden geçeceği ifade edildi. Ancak kazadan dolayı vücudundan kırıklar olabileceği ifadeler arasında yer aldı.

Ünlü Sürücünün Dişlerinde Kırıklar Var

Yapılan açıklamalardan sonra cuma sabahı genel kontrolden geçen Fernando Alonso’nun kaza sonrası çenesinde büyük bir hasar oluştuğu, bu hasardan dolayı da dişlerinde kırıkların bulunduğu kaydedildi. Tecrübeli sürücünün bu kırıklardan dolayı ufak bir operasyon geçirebileceği açıklandı.

Fernando Alonso Kimdir?

Fernando Alonso Diaz, 7 Mayıs 1981 yılında İspanya’ya bağlı bir özerk bölge olan Asturias’ın başkenti olan Oviedo’da dünyaya geldi. 3 yaşında karting sporuna başlayan Alonso, 1994 – 1997 yılları arasında üst üste 3 kere karting şampiyonu oldu. 1996 yılında da dünya karting şampiyonluğu elde etti. 2001 yılında Formula 1 kariyerine başlayan Fernando Alonso, sezona Minardi ekibinde katıldı. 2002 Formula 1 sezonunda Renault takımında test sürücüsü olarak görev yapan İspanyol sürücü, 2003 yılında takımının ana pilotu oldu.

Fernando Alonso daha 24 yaşındayken 25 Eylül 2005 tarihinde Formula 1 Pilotlar Şampiyonluğu elde eden bu unvanı kazanan en geç pilot oldu. 2006 sezonunda da şampiyon olarak Formula 1 alanında tarihin en genç çifte dünya şampiyonluğunu elde eden ilk sürücüsü oldu.

2007 senesinde McLaren takımına katılan İspanyol sporcu, iki sezonluk anlaşmayla eski takımı Renault’a geri döndü. 2010 yılında takımından ayrılan Alonso, Scuderia Ferrari takımına katıldı. Burada şampiyonluğa ulaşamadı fakat üst üste 3 kez ikincilik elde etti. Burada geçen 5 yılda şampiyonluk kazanamamasına rağmen takım arkadaşlarından üstün gelerek 11 yarış kazandı.

Lakabı El Nano olan Fernando Alonso, iyi niyet elçisi olarak UNICEF’te görev yapmaktadır. Formula 1’e verdiği iki yıllık aranın ardından bu sezon Alpine takımıyla yarışlara katılacak.