Filenin Sultanları 2’de 2 Yaptı

Türkiye’yi CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda temsil eden A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız D Grubu’nda mücadele etmeye devam ediyor. Bilindiği üzere Filenin Sultanlar, CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası D Grubu’ndaki ilk maçında rakibi Romanya’yı 3 – 1’lik skor ile mağlup ederek şampiyonaya galibiyetle başlamıştı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız Filenin Sultanları, CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası D Grubu’ndaki ikinci maçında ise Ukrayna ile kozlarını paylaştı. Maçın başından sonuna kadar iyi bir performans sergileyen Filenin Sultanları, karşılaşmadan 3 – 0’lık skor ile galip ayrılan taraf oldu. Böylece Türkiye, CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda 2’de 2 yaparak yoluna devam etmiş oldu.

Türkiye ve Ukrayna Maçının Detayları

CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda yoluna galibiyetle devam eden A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, D Grubu’ndaki ikinci maçta rakibi Ukrayna ile karşı karşıya geldi. Mücadelenin ilk setine oldukça etkili başlayan Filenin Sultanları, ilk seti 25 – 15’lik skor ile kazanmayı başardı. Maçın ikinci setinnin başlarında iki takımda oyuna ortak olmaya çalıştı.

Fakat bu sette karşılaşmanın hakemi Ksenija Jurkovic saha kenarında bir rahatsızlık geçirdi. Sahada bulunan sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı ve maça az bir süre ara verildi. Her ne kadar hakem Ksenija Jurkovic, kendine gelse bile maçın kalanını yardımcı hakem yönetti. İkinci set 13 – 13 beraberlikte kaldığı yerden başladı.

Oyuna ağırlığını koyan A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız, ikinci seti de 25 – 19 kazanmayı başardı. İki takım arasındaki ikinci set ise büyük çekişmeye sahne oldu. Fakat bu seti de Filenin Sultanları, 26 – 24’lük skor ile kazanarak mücadeleden 3 – 0’lık skorla galip ayrılmayı başardı.

Sayı Dağılımı ve Sıradaki Maç

CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası D Grubu’ndaki ikinci maçında Türkiye, rakibi Ukrayna’yı 3 – 0 yendi ve şampiyonada 2’de 2 yapmayı başardı. Bu karşılaşmada en skorer oyuncumuz 17 sayı ile Eda Erdem Dündar olurken, Ebrar 16, Zehra ve Tuğba 10, İlkin 8, Cansu 7, Meryem 2 ve Buse 1 sayı almayı başaran oyuncularımız oldular.

Türkiye’nin CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası D Grubu’ndaki üçüncü maçı ise İsveç ile olacak. İki takım arasındaki bu kritik maç, 22 Ağustos Pazar günü TSİ 17:30 başlayacak ve TRT Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.