Filenin Sultanları 3 – 1 Sırbistan

Filenin Sultanları, 2021 Avrupa Şampiyonasının yarı final maçında Sırbistan’a konuk oldu. A Milli Kadın Voleybol Takımımız 3 – 1 skor ile finalde yarışma hakkını kaybetti. Ay – Yıldızlı ekip hem Avrupa Şampiyonası’nda hem de Tokyo Olimpiyatları’nda bizi onurlandırmaya devam ediyor. Filenin Sultanları, üçüncülük için yarışacak. İşte A Milli Kadın Voleybol Takımımıza dair tüm detaylar…

2021 Avrupa Şampiyonası’nın yarı final müsabakası Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da milli takımımız ile Sırplar arasında oynandı. Ay – Yıldızlı ekip, 3 – 1 mağlup olarak şampiyonluğu kaçırdı. 2021 boyunca gösterdiği yüksek performans ile Filenin Sultanları, gururumuz olarak mücadele etmeyi sürdürüyor. Türkiye, üçüncülük maçı için İtalya  – Hollanda müsabakasında 3 – 1 yenilen Hollanda ile karşı karşıya gelecek.

Türkiye – Sırbistan Maçından Kritikler

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, ilk sete 3 – 0’lık seri ile başlangıç yaptı. Fark, 13  – 8 beş sayıya kadar çıktı. Rakip takımdan Boskovic’in maç boyunca gösterdiği yüksek performans, Sırbistan’ın 15 – 14 öne geçmesine neden oldu. Filenin Sultanları, atağa geçerek ilk seti 34’e 32 alabildi.

Birinci set sonucu: 34 – 32, Ay – Yıldız ekibin lehine idi.

İkinci set sonucu: 26 – 28

Üçüncü set sonucu: 23 – 25

Dördüncü set sonucu: 12 – 25

Maç sonucu: Sırbistan 3 – 1 Türkiye.

Boskovic, Sırp ekibinde 39 sayı alarak müsabakaya damga vuran isim oldu. Gösterdiği yüksek performans, sporseverler tarafından övüldü. Sırbistan son iki şampiyonada kupayı aldıran takım olarak biliniyor. Daha önce 2019 senesinde Filenin Sultanları ile Ankara’da yarı final maçını oynamış, 3 – 2 yenmişti.

Stark Arena’da oynanan Sırbistan – Türkiye maçının hakemliğini İtalyan Andrea Puecher ve Rus Alexey Pashkevich yaptı.

Filenin Sultanları’nın Yeni Rakibi Hollanda

Yarı final maçlarının sonuçlanması ile yeni eşleşmeler de belli oldu. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 3.’lük mücadelesini yarı final maçında 3 – 1 skor ile kaybeden Hollanda olacak. Maç, 4 Eylül 2021 Türkiye saati ile 18.00’de oynanacak.

Sırbistan ise Stark Arena’da İtalya ile Türkiye saati ile saat 21.00’da birincilik için oynayacak.