Filenin Sultanları Çeyrek Finalde

Tokyo Olimpiyat Oyunları 23 Temmuz’da başladı ve 8 Ağustos’a kadar devam edecek. Türkiye 108 milli sporcusuyla ilk günden itibaren olimpiyatlarda yerini aldı. Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı’nın ilk ses getiren maçı geçen senenin şampiyonu Çin ile gerçekleşti. Filenin Sultanları rakibini 3-0 geride bıraktı.

ABD ile gerçekleşen çekişmeli maçın ardından Arjantin ile kozunu paylaşan milli sporcular tarihinde büyükk bir başarıya imza atarak çeyrek  finali garantiledi.

Filenin Sultanları Tokyo’da

3Dünyanın en büyük spor müsabakası olarak kabul gören olimpiyat oyunlarına Türkiye 18 branştan 108 milli sporcu ile katıldı. Bu braşların arasında belki de en çok ses getireni Kadın Milli Voleybol Takımı oldu.

Olimpiyatın ilk günlerinde Filenin Sultanları bir mücadeleyi kazandı. Kadın Milli Voleybol Takımı, geçen senenin şampiyonu Çin ile sahaya çıktı ve bu mücadelede A Millilerimiz Çin’i 3-0 mağlup etmeyi başardı. Milli sporculardan ikinci başarı haberi ise gecikmedi.

B grubunda ABD ile karşılaşan Filenin Sultanları ilk üç seti puansız bitirmelerine karşın 4. sette 25-20 fark atarak skoru 2-2 yaptı. Karar setinde Amerikaya 3-2 yenildiler ancak Türkiye altın değerinde 1 puan kazandı.

Filenin sultanlarıyla ilgili gelişmeleri sporkanallari.net‘ten takip edebilirsiniz.

3. Maç Arjantin ile

Ses getiren maçların ardından Filenin Sultanları Arjantin ile kozlarını paylaştı. B grubunda 4. maçını Arjantin ile yapan milli voleybolcular rakibini 3-0 yenerek çeyrek finale yükselmeye hak kazandı.

Kıran kırana geçen mücadeleye Türkiye servissiz başladı. File üstünde de etkisiz kalan takım 5-2 geriye düşerek zor anlar yaşadı. Maçın devamında Hande ve Zehra’nın blok halindeki sayıları sayesinde skor 10-9 takımın lehine döndü. Servisteki hatalarını düzeltemeyen Milliler 17-16 geride kalsa da Eda ve Zehra’nın attığı sayılar sayesinde seti 25-23 üstünlükle bitirdi.

İkinci sette 7-6 geriye düşen takımda Ebrar fileye yaklaştıkça sayılar bularak Eda ve Zehra’nın da uğraşları sayesinde skoru 16-13’e çevirerek büyük bir başarıya imza attı. Bu seti 25-20 kazanan Milliler, maça 2-0 üstünlükle devam etti.

3. sete geride başlansa da Eda ile sayı üreten takım seti 25-18 tamamlayarak skoru 3-0 yaptı.

Olimpiyat tarihinde ilk kez 2012’de Londra’da gerçekleşen olimpiyat oyunlarına katılan Filenin Sultanları, tarihinde ilk kez çeyrek final bileti kazandı.

A Millilerin son grup maçı 2 Ağustos Pazartesi günü Rusya Olimpiyat Komitesi ile gerçekleşecek.