Filenin Sultanları Kazanmaya Geliyor

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda çeyrek finale yükselip tarihinin en büyük başarısını elde eden A milli kadın voleybol takımımız, 32. CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda da yoluna kayıpsız devam ediyor. Filenin Sultanları, D Grubu’nu beşte beş ile lider tamamladıktan sonra çeyrek finalde karşılaştığı Çekya’yı 3-1 mağlup etti ve çeyrek finale yükseldi.

Grup Aşaması

Filenin Sultanları, Sırbistan, Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya’da ortaklaşa düzenlenen ve ev sahibi ülkelerin her birinin bir grupta bulunduğu 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nın D Grubu’nda Romanya, Hollanda, Ukrayna, Finlandiya ve İsveç ile mücadele etti.

Sultanlar, grup aşamasında 18 Ağustos’ta Romanya’yı 3-1, 20 Ağustos’ta Ukrayna’yı 3-0, 22 Ağusots’ta İsveç’i 3-0, 23 Ağustos’ta Finlandiya’yı 3-0 ve 24 Ağustos’ta Hollanda’yı 3-0’lık skorlarla geçti. Grupta oynadığı tüm maçları kazanan Filenin Sultanları, D Grubu’nun lideri oldu. A Grubu’ndan Sırbistan ve D Grubu’ndan İtalya ile na mağlup lider unvanını paylaşan Filenin Sultanları, statü gereği B Grubu’nu 4. Tamamlayan çekya ile eşleşti.

Son 16 Turu

Filenin Sultanları, son 16 turu maçında 29 Ağustos’ta Plovdiv’de C Grubu dördüncüsü Çekya ile karşı karşıya geldi. Çekya’yı üstün bir oyunla 3-1 mağlup eden Filenin Sultanları, çeyrek finale yükselmeyi başardı. 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda tüm son 16 eşleşmeleri şu şekilde:

  • Türkiye- Çekya
  • Polonya- Ukrayna
  • Sırbistan- Macaristan
  • Hırvatistan- Fransa
  • Bulgaristan- İsveç
  • Hollanda- Almanya
  • İtalya- Belçika
  • Rusya- Belarus

2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda oynanan son 16 turu maçları sonrasında çeyrek finale katılmaya hak kazanan takımlar Türkiye, Polonya, Sırbistan, Fransa, İsveç, Hollanda ve Rusya oldu.

Çeyrek Final

2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda çeyrek final maçları 31 Ağustos’ta Plovdiv’de, 1 Eylül’de ise Belgrad’da oynanacak. İşte 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nın çeyrek final programı:

31 Ağustos: Türkiye- Polonya, İsveç- Hollanda

1 Eylül: Sırbistan- Fransa, İtalya- Rusya

Filenin Sultanları, çeyrek finalde Polonya’yı mağlup etmesi halinde yarı finalde Sırbistan- Fransa eşleşmesinin galibiyle karşı karşıya gelecek. Olimpiyat Oyunları’nda çok iyi bir performans sergileyen milli takım, 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda final oynamayı hedefliyor.