Filenin Sultanları Türkiye’yi Gururlandırmaya Devam Ediyor

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda başarılı bir şekilde ülkemizi temsil eden A Milli Kadın Voleybol Takım’ımız, şimdi ise Sırbistan, Romanya, Hırvatistan ve Bulgaristan’ın ortaklaşa olarak düzenlediği CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda bizleri gurulandırmaya devam ediyor. CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda D Grubu’nda mücadele eden Filenin Sultanları, 22 Ağustos Pazar günü gruptaki üçüncü maçında İsveç ile kozlarını paylaştı. Hatıranacağı üzere A Milli Kadın Voleybol Takımı’mız D Grubu’ndaki ilk maçında rakibi Romanya’yı setlerde 3 – 1 mağkup ederek bu şampiyonaya galibiyet ile başlamıştı.

Daha sonra Filenin Sultanları, CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda D Grubu ikinci maçında ise Ukrayna ile kozlarını paylaşmıştı. Bu maçtanda da setlerde 3 – 0 kazanarak galibiyet ile ayrılmayı başaran Filenin Sultanları, D Grubu üçüncü maçını da galibiyet ile geride bırakmayı başardı. D Grubu üçüncü maçında A Milli Kadın Voleybol Takım’ımız, rakibi İsveç’i tıpkı Ukrayna gibi set vermeden 3 – 0 yenerek CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda 3’te 3 yapmayı başardı.

Türkiye ve İsveç Maçının Detayları

BT Arena’da İsviçreli hakem Christian Peter Wolf ve Bulgar hakem Aleksandar Vinaliev’in yönetiminde oynanan maçta A Milli Kadın Voleybol Takım’ımız da, Eda Erdem Dündar, Cansu Özbay, Hande Baladin, Zehra Güneş, Meryem Boz, Meliha İsmailoğlu, Ayça Aykaç, Tuğba Şenoğlu, Ebrar Karakurt, Buse Ünal, Yasemin Güveli, Beliz Başkır yer aldı.

Rakip takım Ukrayna ise Vilma Andersson, Anna Haak, Topic, Isabelle Haak, Alexandra Lazic, Linda Andersson, Sjöberg, Hellvig, Sofia Andersson, Rebecka Lazic, Nilsson şeklinde karşılaşmadaki yerini aldı. İki takım arasındaki bu mücadelenin ilk setine Filenin Sultanları, rakibin hataları sayesinde sonradan dahil oldu ve uzun bir çekişmenin ardından birinci seti 31 – 29 kazandı. A Milli Kadın Voleybol Takım’ımız, ikinci sete iyi bir fark atarak başladı ve sonunda 25 – 21 kazanmayı başardı.

Üçüncü sette de etkili oyununun sürdüren Filenin Sultanları, bu seti de 25 – 11 gibi bir farkla kazanarak mücadeleden 3 – 0 galip ayrılmayı başardı.

Sıradaki Rakip Finlandiya

CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası‘nda yoluna emin adımlarla ilerleyen CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda, son aldıkları İsveç galibiyeti ile 3’te 3 yapmayı başardı. Filenin Sultanları, D Grubu’ndaki dördüncü maçında ise Finlandiya ile karşı karşıya gelecek. İki takım arasındaki bu mücadele 23 Ağustos Pazar günü saat 20:30 oynanacak.