Filenin Sultanları Yarı Finalde

2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda mücadele eden kadın milli voleybol takımımız, D Grubu’nda Hollanda, Ukrayna, İsveç, Finlandiya ve Romanya ile mücadele etti. Filenin Sultanları, Romanya’yı 3-1, Ukrayna, İsveç, Finlandiya ve Hollanda’yı 3-0 mağlup etti. Grupta oynadığı 5 maçı da kazanarak D Grubu’nu lider bitiren Filenin Sultanları, son 16 turunda B Grubu’nu Bulgaristan, Polonya ve Almanya’nın ardından 4. Sırada tamamlayan Çekya ile karşı karşıya geldi.


Filenin Sultanları, 29 Ağustos tarihinde Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde oynanan maçta Çekya’yı 3-1 ile geçti ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndan sonra 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda da çeyrek finale yükseldi.

Çeyrek Final

Filenin Sultanları, çeyrek finalde B Grubu’nu 2. Sırada tamamlayan ve son 16 turunda D Grubu üçüncüsü Ukrayna’yı 3-1 ile geçen Polonya ile karşı karşıya geldi. Filenin Sultanları, Plovdiv’de oynanan maçta Polonya’yı 3-1 mağlup etti. Filenin Sultanları, kafa kafaya başlayan maçın ilk setinin ortalarından sonra kontrolü eline aldı ve ilk seti 25-18 kazanarak maça 1-0 önde başladı.


Filenin Sultanları, maçın 2. Setinde Polonya’ya zor anlar yaşattı. 2. Sette ilk dakikadan itibaren kontrolü eline alan Sultanlar, bu seti 25-14 gibi farklı bir skorla kazandı ve durum 2-0’a geldi. Polonya, 3. Sette direnç gösterse de Filenin Sultanları’na engel olamadı. 3. Seti 25-23 kazanan Filenin Sultanları, maçı da 3-0 kazandı ve 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda yarı finale yükselmeyi başardı.

Filenin Sultanları Yarı Finalde

Eşleşmeler


31 Ağustos’ta oynanan diğer çeyrek final maçında son 16 turunda Bulgaristan’ı 3-2 ile geçen İsveç ile Almanya’yı 3-1 ile geçen Hollanda karşı karşıya geldi. İsveç’i 3-0 mağlup eden Hollanda, çeyrek finale yükselen diğer takım oldu.
Çeyrek finaldeki diğer maçlar 1 Eylül’de oynanacak. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da oynanacak maçlarda Sırbistan ile Fransa ve İtalya ile Rusya karşı karşıya gelecek.

Filenin Sultanları, yarı finalde Sırbistan -Fransa maçının galibiyle karşı karşıya gelecek. Diğer yarı final eşleşmesinde ise İsveç, İtalya-Rusya maçının galibiyle karşı karşıya gelecek.
2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’ndaki yarı final maçları 3 Eylül’de, final ve üçüncülük maçları ise 3 Eylül’de Belgrad’da oynanacak.