Fırat Aydınus Süper Lig’de Haftalardır Görev Alamıyor

Geçen sezon emekli olması gereken fakat bu sezonda da görevinin başına gelen Fırat Aydınus haftalardır maç yönetmiyor. En son 11 Şubat 2022’de İzmir’de Altay ve Çaykur Rizespor maçını yöneten Fırat Aydınus o maçtan bu yana hiç maça çıkmadı.

TFF tarafından görevlendirilmeyen başarılı ve şu an sezonun en tecrübeli hakemi Fırat Aydınus ne zaman maç yönetebilecek ya da neden görev alamıyor oldukça merak edilmeye başlandı.

Fırat Aydınus’un Penaltı Vermeme Kararı Konuşuluyor

11 Şubat Cuma akşamı saat 20.00’de İzmir’de Altay’ın ev sahipliğinde oynanan maçı yöneten Fırat Aydınus Çaykur Rizespor’un penaltı itirazlarına VAR sonucu ekrana bakmasına rağmen penaltı değil kararı verince konuk takım tarafından oldukça eleştirilmişti.

Maçta VAR hakemi olarak görev alan Volkan Bayarslan hakem Fırat Aydınus’u pozisyonu incelemesi için ekrana bakması gerektiğini söyledi. VAR hakeminin uyarısını dikkate alan Fırat Aydınus görüntüyü izlese de kararını değiştirmedi ve penaltı vuruşunu Çaykur Rizespor’a vermedi.

O maçtan sonra adeta sürgün yemiş gibi olan Fırat Aydınus hiçbir maça çıkamaz ve görev alamazken Altay Çaykur Rizespor VAR hakemi Volkan Bayarslan ise görev almaya ve hakem olarak sahaya çıkmaya devam etti.

Fırat Aydınus’a Aforoz mu Var

Spor Toto Süper Lig’in 26. Haftasında Beşiktaş ve Altay maçını yöneten Volkan Bayarslan son olarak da geçen hafta, Spor Toto Süper Lig’in 27. Haftasında Alanyaspor ve Konyaspor maçını yönetti.

Ekran başındaki spor programlarının futbol yorumcuları hakem Fırat Aydınus’un penaltı kararını doğru bulurken TFF’nin bu maçtan sonra yetenekli, tecrübeli ve faal hakem Fırat Aydınus’a hiç görev vermemesi kafalarda soru işaretine sebep olmaya başladı.

Bir dönem de Spor Toto Süper Lig’de hakem Ali Palabıyık’ın 16 hafta boyunca “aforoz” edilmesi geldi. Kaç haftadır görev almayan Fırat Aydınus’unda acaba aforoz mu edildi sorularını sormaya yorumcuları ve futbol dünyasını takip edenleri itti.

Bu kararın yaptırımları ne olacak, sezonun ikinci yarısının çoğu haftası geçmişken artık sonlara doğru gelirken Fırat Aydınus’un son sezonunda bir daha hiç görev almaması gündem yaratacak gibi duruyor.