Francesco Farioli’den Fenerbahçe’ye Müjde

Kayserispor mağlubiyeti ile milli araya moralsiz giren Fenerbahçe’de teknik direktör krizi sürüyor. Viktor Pereira ile yollarını ayırmaya hazırlanan sarı lacivertlilerin, Karagümrük’ün başarılı teknik direktörü Francesco Farioli’ye ilgisi olduğu öğrenildi. Sarı lacivertli yönetim, Vitor Pereira’dan sonra takımın başına İtalyan çalıştırıcı getirmek istiyor.

Fatih Holly’nin kara Karagümrük ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor ancak Bu sözleşmedeki bazı detaylar dikkat çekti. İtalyan teknik adamın Sözleşmesinde yer alan madde Fenerbahçe cephesini mutlu etti. Alınan bilgilere göre Farioli’nin Fenerbahçe takımının başına geçmek için sözleşmesindeki bu maddeyi kullanacağı öğrenildi.

Ali Koç, Adayları Belirlemeye Başladı

Sezonu Vitor Pereira yönetiminde başlayan Fenerbahçe, ilk sekiz haftada liderlik Koltuğuna oturarak başarılı bir süreç yaşamıştı.

Milli aradan sonra Liderliği korumak adına Trabzonspor deplasmanında çıkan sarı lacivertli ekip, derbi mağlubiyetiyle birlikte ezeli rakibine liderliği kaptırdı ve bu maçtan sonra gösterdiği kötü performansı ile taraftarından tepki topladı.

Derbinin ardından Ekim ayında oynadığı karşılaşmalarda galibiyet almakta zorlanan ve oyun olarakta beklentilerin altında kalan sarı lacivertliler, son maçta Kayserispor karşısında puan kaybı yaşadı ve Sarı lacivertli taraftarlar Tarafından protesto edildi.

Özellikle ikinci yarının başından maç bitimine kadar yoğun tepki gösteren sarı lacivertli taraftarlar, maç bitiminde yönetime tepki gösterdiler. Fenerbahçe başkanı Ali Koç kötü gidişatın sebeplerinin teknik direktör Viktor Pereira ile konuşacak.

Başkan Ali koç Portekizli teknik adama milli aradan sonra oynanacak olan Galatasaray derbisinde son bir şans verecek. Galatasaray derbisinden kötü sonuç çıkması halinde başkan Ali koç Pereira‘nın görevine son verecek. Bir yandan yönetim kurulu ile toplantı halinde olan Ali Koç, yeni teknik direktör adaylarını yavaş yavaş belirlemeye başladı.

Farioli, Fenerbahçe’de Çalışmaya Sıcak Bakıyor

Sarı lacivertli yönetimin, Karagümrük’ün başarılı çalıştırıcısı Francesco Farioli’ye ilgisinin arttığı öğrenildi. Geçensezondan bu yana Karagümrük ile başarılı bir performans ortaya koyan İtalyan çalıştırıcının Sarı lacivertli takımın başına geçmek istediği öğrenildi.

32 yaşındaki teknik adam Kariyerine yurtdışında devam etmek istediği için sözleşmesinde “başka bir takımdan teklif alması halinde takımdan ayrılabilir” maddesi olduğu öğrenildi. Sarı lacivertli yönetim, bu detayın üzerine Fatih Karagümrük kulübü ile görüşmek istiyor.

Başkan Ali Koç’un, İtalyan teknik adam ile bizzat görüşerek anlaşma sağlamak istediği öğrenildi. Sarı lacivertli yönetim, Viktor Pereira ile yolların ayrılması halinde 5 yerli, 5 yabancı teknik adam olmak üzere toplam 10 teknik adamı listesine aldığı öğrenildi.

Yerli isimlerden Okan Buruk, İsmail Kartal, İlhan Palut, Hikmet Karaman ve Yılmaz Vural listede yer alırken, yabancılardan Lucien Favre, Slaven Bılıc, Alex De Souza, Thorsten Fınk ve Paulo Fonseca isimleri listede yer aldı. Sarı lacivertli ekip,İtalyan çalıştırıcı ile anlaşılmaması halinde alternatif isimlerden birine yönelecek.

İtalyan teknik adam, bu sezon Karagümrük ile çıktı 12 karşılaşmada beş galibiyet dört beraberlik ve üç yenilgi alarak 19 puan topladı.