Fransız Ekibi Psg’de Futbolcular Yıldız İsim Mbappe’den Şikayetciler

Fransız ekibi PSG’de futbolcuların 24 yasındaki Kylian Mbappe’nin verdiği bir röportajda kulübe ve takıma yönelik sözlerinden dolayı şikayetçi olduğu belirtildi.

Fransa Ligue 1’de geride kalan sezonu şampiyonlukla tamamlayan ve yeni sezona tecrübeli İspanyol teknik adam Luis Enrique yönetiminde hazırlanan Paris Saint Germain’de Kylian Mbappe krizi çözülmüş değil.

24 yasındaki Fransız yıldız Kylian Mbappe France Football’a yaptığı açıklamalarda kulübün futbolculara bireysel gelişimde yardımcı olmadığını ve Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısızlıkla ilgili artık bir sınıra ulaşıldığını söylemişti.

Artık devler ligini kazanmak isteyen 24 yasındaki Fransız yıldız Kylian Mbappe Avrupa futbolunun 1 numaralı organizasyonda istenilen sonuçların elde edilememesindeki sebeplerin takımı oluşturanlar tarafından açıklanması gerektiğini söyleyen Mbappe, futbolcuların ellerinden geleni yaptığını söylese de 6 takım arkadaşının Mbappe’nin açıklamalarıyla ilgili kulübün başkanı Nasser Al – Khelaifi‘ye şikayette bulunduğu aktarıldı.

MBAPPE’ DEN KRİZ YARATAN AÇIKLAMALAR

24 yasındaki Fransız yıldız Kylian Mbappe France Football’a yaptığı açıklamalar sonrasında gündemde hedef haline geldi.

Mbappe, başarıya olan açlığını ve kulübünün tekrarlanan Şampiyonlar Ligi başarısızlıklarından duyduğu hayal kırıklığına dair çok önemli açıklamalar yaparak takım arkadaşlarını kızdırdı.

Fransız yıldız Kylian Mbappe başkent ekibinden ayrılması da gündeme gelen yıldız isim en büyük nedeni takımının devler liginde bir şeyler üretemiyor oluşu oldu diye biliriz. Artık 24 yasına gelen ve henüz kariyerinde en büyük kupayı kaldıramayan 24 yasındaki yıldız oyuncu bunu kafasına çok fazla takmış durumda.

Paris Saint Germain in devler liginde başarısız olması nedeni ile kendisine yöneltilen soruya Bu benim için bir soru değil diyerek gündeme gelecek açıklamaları da peş peşe yaptı. Takımı oluşturan, kadroyu organize eden insanlarla bu soruyu sormanız gerekir diye çıkışan Fransız yıldız, takımı kuranları sorumlu tutarken takım arkadaşlarının da bu kupayı almaya yetersiz olduğunu söylemiş oldu. 24 yasındaki golcü oyuncu sadece işimi olabildiğince iyi yapmaya çalıştığını söylerken, Ligue 1’de üst üste beş kez yılın en iyi oyuncusu oldum. En fazla gol atan oyuncu olarak elinden gelenin fazlasın yaptığını düşünüyor.

6 OYUNCU HEMEN BAŞKANA GİTTİ

24 yasındaki Fransız yıldız Kylian Mbappe France Football’a yaptığı açıklamalar sonrasında 6 takım arkası soluğu başkan Nasser El – Khelaifi yanında aldılar.

Oyuncular, Mbappe’nin PSG‘yi küçümsediğini düşünüyor gerekçesi ile kulüp başkanı ile bir araya geldikten sonra ayrılsalar da bu açıklamalar takımın bu sezonki performansına da yansıyacaktır.

İspanyol teknik adam Luis Enrique ile yeni bir başlangıca hazırlanan Fransız ekibinin bu sezon da işi bir hayli zor olacak gibi.

Devler liginde artık kupayı kazanmak için her sezon birçok transfer yapsalar da sonuç alınamazken bu durum Mbappe’ yi de yaptığı açıklamalar da haklı duruma çıkarıyor diye biliriz.