Fraport TAV Antalyaspor Kendi Evinde Rizespor’u Ağırlayacak

Süper Lig’de üçüncü hafta heyecanı başlıyor. Spor Toto Süper Lig’in üçüncü haftasının ilk karşılaşmalarında biri ise Fraport TAV Antalyaspor ile Çaykur Rizespor ekipleri arasında olacak. Antalyaspor’un ev sahibi ekip olacağı karşılaşmadaki heyecan, Antalya Arena Stadyumu’nda yaşanacak. 27 Ağustos Cuma günü oynanacak olan karşılaşma, saatler 20:30’u gösterdiğinde başlayacak.

Her iki ekibinde beraberlikle gelen birer puanı olduğu biliniyor. Antalyaspor’un ilk haftadan beraberlik aldığı ve ikinci haftadan ise mağlubiyet yaşadığı bilinirken Rizespor ekibinin tam tersine ilk hafta mücadelesinde mağlubiyet yaşadığı ve ikinci haftasında beraberlik aldığı biliniyor. Her iki takımda galibiyet ile hanelerine 3 puan eklemenin ve sıralamada üst sıralara yerleşmenin umuduyla sahaya çıkacak, kozlarını paylaşacak.

Çaykur Rizespor Ekibi Antrenmanlara Antalya’da Devam Edecek

Süper Lig’in üçüncü hafta karşılaşması için Çaykur Rizespor ekibi teknik hocaları  Bülent Uygun önderliğinde çalışmalara başladı. Çaykur Didi Stadyumu’nda başlayan antrenman çalışmaların 1 saat 30 dakika kadar sürdüğü kaydedilirken çalışmaların basına kapalı olarak gerçekleştirildiği ifade edildi. Rize ekibinin çalışmaları ısınma hareketleriyle başlangıcını yaparken taktiksel çalışmalarla devam ettirildi. İdman, çift kale maç ile son bulurken ekibin maçtan 3 gün öncesinde Antalya yoluna girdiği ifade edildi. Çaykur Rizespor’un çalışmalarının geri kalanına Antalya’da devam edeceği kaydedildi. Karşılaşma 27 Ağustos Cuma günü Antalya Arena Stadyumu’nda oynanacak.

Averaj Farkıyla Çaykur Rizespor Tehlikede

Süper Lig’in ilk hafta mücadelesinde geçtiğimiz sezonun şampiyonu Beşiktaş ile aynı sahaya çıkan ve 3-0 skoruyla yenilgi yaşayan Çaykur Rizespor ekibi, ilk haftadan hanesine puan katamamıştı. Diğer yandan ikinci haftasında Fatih Karagümrük ile mücadele veren Rize ekibi, gol sesi duymadan 0-0 skoruyla maçı sonlandırmış ve beraberlik ile bir puanını almıştı. Sıralamada averaj farkıyla 17. Sıradaki yerini alan Rize ekibi, tehlikede bölgede bulunuyor ve üçüncü haftasında sezon içerisindeki ilk galibiyetine kavuşmak istiyor.

Diğer taraftan Antalyaspor ise ilk hafta Göztepe ile 1-1 skoruyla beraberlik almış fakat ikinci haftasında Fenerbahçe karşısında 2-0 skoruyla mağlubiyet yaşamıştı. İlk galibiyetini almak için sahaya çıkmaya hazırlanan Antalyaspor, hanesine 3 puan katma umudunda…