Galatarasaray Rashica Transferinde Icardi Taktiği İle Bitirecek

Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurmak isteyen sarı kırmızılı takım Galatasaray’da transfer çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.

Sarı kırmızılı takım da yeni sezon öncesinde hazırlık süreci iyi giderken bir yandan da yönetim takımı güçlendirmek için transfer çalışmalarına son sürat devam ediyorlar. 

Süper lig’ de ki 23. Şampiyonlukta hiç kuskusuz sarı kırmızılı takımın en önemli isimlerinde birisi olan 30 yasındaki Arjantinli star Mauro Icardi transferini bitirerek tecrübeli ismi İstanbul’ a getirdikten sonra yıldızlar geçidi ile transferi açıklayan sarı kırmızılı takım da gözler Kosovalı yıldız isim de.

Kadrosunda zaten birçok oyuncusunu tutan sarı kırmızılı takım süper lig için yeterli olan takımını devler ligi için daha çok güçlendirmek için transfer çalışmalarına devam ediyorlar.

Galatasaray’ın geçen sezon yaşadığı şampiyonlukta büyük payı olan Kosovalı yıldız Milot Rashica için transfer planı devam ediyor.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray bu sezon Arjantinli golcüsü Icardi dahil olmak üzere birçok transferde kullandığı ikna et – bekle – kabul ettir – imzala stratejisini Milot Rashica için de uygulamaya başladılar.

GALATASARAY NORWİCH CİTY İLE PAZARLIKLARDA ACELECİ DAVRANMIYOR 

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın geçen sezon yaşadığı şampiyonlukta büyük payı olan Kosovalı yıldız Milot Rashica için transfer girişimlerini sürdürmeye devam ediyorlar.

Galatasaray’ın geçen sezon yaşadığı şampiyonlukta önemli payı olan isimlerden Kosovalı oyuncu Milot Rashica için İngiliz ekibi Norwich City 9 milyon Euro’ luk bonservis isteğinde henüz indirime gitmedi.

Bu rakamı ödemek istemeyen sarı kırmızılı takım Galatasaray Kosovalı oyuncunun bonservisinde indirime gitmesini bekliyorlar.

Pazarlıklar da İngiliz ekibi Norwich City 8 milyon Euro’ luk bonservis isteğinde artık diretmesi biraz da olsa kırıldı ve teklif 6 – 7 Milyon Euro’ lara kadar indi diye biliriz.

Biraz daha bekleyerek sarı kırmızılı takım 4 – 5 Milyon Euro bir bonservis bedeli ile Kosovalı oyuncusunu geri getirmek istiyorlar.

Bonservis rakamı da fazla bulan Galatasaray, Rashica’yı ikna ettikten sonra beklemeye geçti. Bu dönemde Kosovalı futbolcu da kendisine gelen tüm teklifleri geri çevirirken kulübüne de Galatasaray da oynamak istediğini iletmesi ile İngiliz kulübü direnecek gücü kalmadı.

Cimbom, Rashica için İngiliz kulübü ile yaptığı pazarlıkta 5 milyon Euro’ya kadar çıktı. Norwichliler ise en son 8 milyon Euro’ya inerken son bir hamle ile bonservisi istenilen noktaya getirmek istiyorlar.

Norwich’in 5 milyon Euro bonservis bedelini kabul etmesi halinde Rashica’ya 3 yıllık imza attıracak.

MİLOT RASHİCA’ NIN GALATASARAY PERFORMANSI NASILDI?

Sarı kırmızılı takım da sağ çizgide görev alan Kosovalı oyuncu geçen sezon Galatasaray forması ile 30 karşılaşmada görev alan Rashica, 6 gol atarken 7 de asist yaptı.