Galatasaray, Aliağa Petkimspor’a Yenildi

ING Basketbol Süper Ligi’nin 21. Haftasında Aliağa Petkimspor kendi evinde Galatasaray’a karşı oynadı. Galatasaray’ın ev sahipliğinde oynanan karşılaşmada parkeden galibiyet ile ayrılan taraf ise konuk takım Aliağa Petkimspor oldu. İzmir temsilcisi takım, sarı kırmızılı takımı kendi evinde 89-65 mağlup etti.

Galatasaray Kendi Evinde Kaybetti

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, ING Basketbol süper Ligi’nin 21. Haftasında sahasında İzmir temsilcisi Aliağa Petkimspor’u ağırladı. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada kazanan taraf 89-65 skor ile Aliağa Petkimspor oldu.

Takımlar karşılaşmaya karşılıklı basketler ile başladı. İlk yarıda ev sahibi ekip bir anda geri düştü ve Aliağa Petkimspor farkı çift hanelere kadar çıkarmayı başardı. Karşılaşmanın ilk periyodu 17-27 sona erdi.

Karşılaşmanın ikinci periyodunda kendini toparlamaya çalışan sarı kırmızılı ekip ne yazık ki yapamadı. Aradaki farkı kapatmak isterken diğer yandan Aliağa Petkimspor buna izin vermedi ve soyunma odasına 36-49 Aliağa Petkimspor önde girdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında Aliağa Petkimspor elde ettiği üstünlüğünü kaybetmemek için elinden geleni yaptı.

Sarı kırmızılı ekip ise farkı 10 sayının altına indiremedi. Üçüncü periyot 52-67 sına ererken konuk takım final periyoduna önde girmeyi başardı.

Final periyodunda Galatasaray ekstra 13 sayı bulabilirken Aliağa Petkimspor 22 sayı buldu ve karşılaşmadan 65-89 galip ayrıldı. Galatasaray Erkek Basketbol Takımı ise maç sonrasında milli aranın ardından ligde oynayacağı TOFAŞ maçının hazırlıklarını başlayacağını dile getirdi.

Galatasaray’ın ev sahipliğinde oynanan karşılaşmada parkeden galibiyet ile ayrılan taraf ise konuk takım Aliağa Petkimspor oldu. İzmir temsilcisi takım, sarı kırmızılı takımı kendi evinde 89-65 mağlup etti.

Maçın Teknik Detayları

Galatasaray’ın ev sahipliğinde oynanan karşılaşmada parkeden galibiyet ile ayrılan taraf ise konuk takım Aliağa Petkimspor oldu. İzmir temsilcisi takım, sarı kırmızılı takımı kendi evinde 89-65 mağlup etti.

Galatasaray’ın ev sahipliğinde Sinan Erdem Salonu’nda oynanan karşılaşmanın hakemleri ise Erşan Kartal, Ali Şakacı, Sinem Tetik idi. Karşılaşmada yer alan isimler ise;

Galatasaray: Hamilton 7, Travis 16, Motum 7, Jefferson 8, Göksenin Köksal 2, Yiğit Arslan 3, Eray Aydoğan, Ragıp Berke Atar 8, Williams 14, Caner Erdeniz

Aliağa Petkimspor: Kendrick 17, Ege Arar 9, Vasiliauskas 3, Wimbush 9, Hummer 4, Boran Güler, İlkan Karaman, Okben Ulubay 17, Zack 12, Canberk Kuş, Dorukhan Engindeniz 18

1. Periyot: 17-27

Devre: 36-49

3. Periyot: 52-67

Galatasaray: 65 – Aliağa Petkimspor: 89