Galatasaray Arjantinli Golcüsüne Kavuştu

Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurmak isteyen sarı kırmızılı takım Galatasaray’da transfer çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.

Sarı kırmızılı takım da yeni sezon öncesinde hazırlık süreci iyi giderken bir yandan da yönetim takımı güçlendirmek için transfer çalışmalarına son sürat devam ediyorlar. Süper lig’ de ki 23. Şampiyonlukta hiç kuskusuz sarı kırmızılı takımın en önemli isimlerinde birisi olan 30 yasındaki Arjantinli star Mauro Icardi transferini bitirerek tecrübeli ismi İstanbul’ a getirdiler.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray geçtiğimiz sezon kiralık olarak forma giyen Arjantinli süper starı Mauro Icardi’nin bonservisini almak için Fransız ekibi Paris Saint – Germain ile anlaşmaya vardı. Ailesiyle birlikte Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’ne gelen Arjantinli golcüyü yöneticiler ve çok sayıda taraftar karşıladı.

Saatler süren uçuşun ardından Arjantinli süper star Mauro Icardi’yi taşıyan uçak İstanbul’a iniş yaptı. Havaalanında yüzlerce Sarı Kırmızılı taraftar, Arjantinli süperstara coşkulu bir karşılama yaptı.

Başarılı futbolcu da iner inmez ayağının tozuyla futbolseverlere üçlü çektirirken yüzü oldukça gülüyordu. Kendisini ait olduğu huzurlu olduğu yerde mutlu hisseden Arjantinli süper star Mauro Icardi sarı kırmızılı takım ile 3 yıllık bir sözleşme imzaladı.

MAURO ICARDİ’NİN GALATASARAY’A MALİYETİ BELLİ OLDU

Sarı kırmızılı takım Galatasaray sonun da Arjantinli golcüsü Mauro Icardi ye kavuştular.

Galatasaray Arjantinli golcüsü için bonservis beli olarak Fransız ekibi Paris Saint Germain‘e 4 sezona yayılmış taksitlerle 10 milyon Euro ödeneceğini açıkladı.

Arjantinli golcü Mauro Icardi ise sarı kırmızılı takım Galatasaray’ dan sezonluk 6 milyon Euro kazanacağı belirtildi.

ICARDİ YENİ SEZONDA 9 NUMARA ONUN OLACAK

Sarı kırmızılı takım Galatasaray geçtiğimiz sezon kiralık olarak forma giyen Arjantinli süper starı Mauro Icardi’nin bonservisini almak için Fransız ekibi Paris Saint – Germain ile anlaşmaya vararak tecrübeli ismi ailesi ile beraber İstanbul’ a getirmişti.

Uzun süredir sarı kırmızılı takımın transferinde büyük uğraşlar verdiği Arjantinli süper star Mauro Icardi’yi sonun da renklerine bağladılar.

Kiralık olarak katıldığı sarı kırmızlı takımda kısa sürede gösterdiği etkili performansı ile takımın 23 şampiyonluğunda en büyük paya sahip isimlerden birisi oldu.

30 yasındaki Arjantinli süper starı Mauro Icardi geçen sezon kazanılan şampiyonlukta mimarlarından birisi olan tecrübeli isim sarı kırmızılı forma ile çıktığı 26 maçta 23 gol, 8 asistlik performans sergilemişti.

Yeni sezon öncesinde sıkı bir hazırlık süreci ile beraber sarı kırmızılı takıma daha hazır halde sezonu açması ile geçen sezon ki performansının üzerine kat ve kat çıkacaktır.

Sarı kırmızılı takım ile imzalar atılır atılmaz formasını üzerine geçiren Arjantinli süper starı Mauro Icardi yeni sezon da 9 numaralı forma onun olacak.