Galatasaray Babel İle Yolları Ayırmak İstiyor

Yeni gelen yönetim ile birlikte takımdaki yüksek maaşlı oyunculardan kurtulmak isteyen Galatasaray, Falcao’nun ardından Ryan Babel’le de yollarını ayırmak istiyor. Sarı kırmızılılar Hollandalı oyuncuyu takımdan göndermesi halinde 4 milyon Euro tasarruf etmiş olacak.

Babel Kasımpaşa’ya Yakın

Haziran ayında Galatasaray başkanı olarak göreve gelen Burak Elmas, göreve geldikten sonra yeni bir kadro yapılanması olacağını dile getirmişti. Galatasaray Futbol takımının mevcut maaş giderinin 590 milyon Tl olduğunu açıklayan Elmas, bu rakamın %48’inin 4 oyuncuyu kapsadığını açıklamıştı. Bunun üzerine Başkan Elmas, sezon başında Diagne, Falcao, Feghouli ve Babel ile yollarını ayırmak istediklerini açıklamıştı.

Geldiği günden bu yana, Galatasaray taraftarı tarafından oldukça eleştirilen Ryan Babel, Kasımpaşa’ya gitmesi gündemde. 34 yaşındaki yıldız oyuncu, Sarı kırmızılı ekipten bonuslar haricinde 2.5 milyon Euro kazanıyor. Kasımpaşa, Hollandalı oyuncu için maaşının 1.5 milyon Euro’sunu ödemeyi kabul etsede Sarı kırmızılı yönetim, bunu yeterli bulmuyor. Yönetim, maaşının daha fazlasının ödenmesi için son ana kadar pazarlık halinde olacak.

Falcao Gitti, Diagne ve Feghouli Takımda Kalıcak

Sarı kırmızılı takımdan bonuslar hariç net 5 milyon Euro kazanan Radamel Falcao ile bizzat görüşen Elmas, kendisinden takım bulmasını istediğini söyleyerek pazarlıklara başlamıştı. Eylül ayının başında sözleşmesi feshedilen Kolombiyalı yıldız, Sarı kırmızılı takımdan 3 Milyon Euro’luk tazminatını alarak takımdan ayrıldı. Sarı kırmızılılar Falcao’nun gidişiyle beraber 2 milyon Euro tasarruf sağladı.

Kasımpaşa’dan 13 milyon Euro karşılığında Galatasaray’a transfer olan Mbaye Diagne, geçen sezon devre arasında İngiltere’ye kiralanmıştı. Sezon başında birçok İngiliz takımının yıldız golcüyle ilgilendiği haberleri çıksada oyuncu Sarı kırmızılı takıma geri dönerek kendini ilk 11’de buldu. Sezona hazır ve formda bir görüntü veren Senegalli oyuncu, Mostafa Mohamed’in formsuzluğunun da etkisiyle düzenli forma şans bulmaya başlayınca yönetim, oyuncuyu satma kararından şimdilik vazgeçti. Sarı kırmızılılar ile 2 yıllık sözleşmesi bulunan yıldız golcü, 2.4 milyon Euro kazanacak.

Falcao ve Feghouli ile sık sık görüşme gerçekleştiren Burak Elmas, Falcao ile orta yolu bulsada Feghouli takımdan ayrılmak istemediğini Elmas’a iletti. Bunun üzerine Yönetim, Cezayirli oyuncuya maaşında indirime gitmesi halinde yeni sözleşme teklifi yaptı ve oyuncu bu teklifi kabul etmedi. 3.85 milyon Euro maaş alan Cezayirli yıldız, Galatasaray’la son senesini tamamlamak istiyor.