GALATASARAY BAŞARISIZ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Aslan Galatasaray dün akşam oynadığı Avrupa Ligi 3. Ön eleme maçında rakibi St. Johnstone karşısında hiç de istediği bir performansı sergileyemedi ve maç 1-1’lik eşitlik ile bitti. Galatasaray aldığı bu beraberlik sonucu ile kendi evinde, İstanbul’da yenişemediği rakibini onun evinde yenmek zorunda.

Galatasaray ilk maçlarda kendisini çok garantiye alamıyor. PSV Eindhoven maçında da güçlü rakibi karşısında neye uğradığını şaşırmıştı. Dün akşamda da aslında çok rahat 2. Dakikada ve 4. Dakikada golleri bulacakken talihsizlikler sonucu toplar ağ ile buluşmadı.

İlk atak Mostafa Mohammed’den geldi. Mohammed çok güzel bir pasla buluştu fakat vurduğu şut kale üstünden saha dışına çıktı. İkinci şansta Kerem Aktürkoğlu’ndan geldi. Kerem Aktürkoğlu’nun harika şutu direkten döndü ve Galatasaray yine gol şansını kaçırdı.

İlk yarı bu şekilde golsüz bir eşitlik ile tamamlandı. Fakat Galatasaray oldukça baskın oynadı. Maçın çok büyük bir kısmı rakip kalenin etrafında oynandı. Her şey ise maçın ikinci yarısında koptu.

MUSLERA KIRMIZI KART GÖRDÜ

Galatasaray’ın emektar kalecisi Muslera 55. Dakikada kırmızı kart gördü ve Galatasaray o dakikadan sonra maça 10 kişi olarak devam etti. 58. Dakikada Jason Kerr penaltı vuruşunun başına geçti ve vurduğu şut gol oldu.

Galatasaray geriye düştü ve rakibi ile beraberlik golünü hızlı bir şekilde buldu. 60. Dakikada en yeni transferlerinden birisi olan Sacha Boey ile Galatasaray beraberliği sağladığı golü buldu.

Maçın o dakikasından sonra her iki takımdan eşitlik bozulsun diye uğraşsa da sonuç değişmedi ve maç beraberlikle tamamladı. Artık her iki takımda tur atlama şansını rövanş maçına bırakmış oldu.

GALATASARAY RÖVANŞ İÇİN HIRSLI

Sarı kırmızılı Galatasaray rövanş maçı için oldukça hırslı. Maçın ilk dakikalarında bulunacak olan gol ve gollerle çok daha rahat bir maç geçirebilecek bir Galatasaray izleme şansı varken biz seyirciler zorlanan ve bir türlü golü bulamayan beraberlik golünü de son anlarda bulan bir Galatasaray izledik.

12 Ağustos tarihinde rövanş maçı rakibin ev sahipliğinde oynanacak. Temsilcimi Galatasaray’a şimdiden başarılar!