Galatasaray Basketbol Şampiyonlar Ligine Veda Etti

Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 6. Ve son hafta maçında Galatasaray, kendi evinde son maçına çıktı. İtalya ekibi Dinamo Sassari’ye 92-81 mağlup oldu ve bu mağlubiyet sonrasında Galatasaray Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi’ne veda etti. Grubunu sonuncu olarak tamamlayan Galatasaray’ın FIBA Şampiyonlar Ligi’ndeki son maçı oldu.

Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 6. Ve son hafta maçında Galatasaray, evinde İtalyan ekibi Dinamo Sassari ile karşılaştı. Parkeden 92-81 mağlup ayrılan taraf temsilcimiz Galatasaray oldu. Galatasaray Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi’ne veda etti. Grubunu sonuncu olarak tamamlayan Galatasaray’ın FIBA Şampiyonlar Ligi’ndeki son maçı oldu.

Karşılaşma Detayları

Galatasaray’ın ev sahipliğinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynan karşılaşmanın yönetimini hakemler Marius Cuilin (Romanya), Nicolas Maestre (Fransa), Martins Kozlovskis (Letonya) yaptı. Karşılaşmada yer alan taraflar ise;

Galatasaray: Trice 11, Macon 23, Motum 6, Williams 10, Göksenin Köksal 9, Hunter 16, Jefferson 5, Ayberk Olmaz 1, Barış Ermiş, Yiğit Arslan

Dinamo Sassari: Spissu 23, Bilan 12, Burnell 5, Bendzius 20, Gentile 15, Kruslin 11, Katic 6, Gandini, Treier

1. Periyot: 17-23

Devre: 32-46

3. Periyot: 58-73

Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 6. Ve son hafta maçında Galatasaray, evinde İtalyan ekibi Dinamo Sassari ile karşılaştı. Parkeden 92-81 mağlup ayrılan taraf temsilcimiz Galatasaray oldu.

Sarı Kırmızılı Ekibin Baş Antrenöründen Açıklama

Galatasaray İtalyan ekibi Dinamo Sassari ile yaptığı karşılaşma sonrasında resmi web sitesinde bir açıklama yayınladı. Erkek Basketbol Takımı’nın FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu’ndaki son maçı olan Dinamo Sassari mücadelesinin ardından FIBA Şampiyonlar Ligi’ne veda etti.

Takımın baş antrenörü Ekrem Memnun İtalyan ekibi Dinamo Sassari ile yaptığı mücadelede çok fazla kazanacak bir şeyinin olmadığını bu maçı sadece bir hazırlık maçı olarak nitelendirdiklerini söyledi. Sahada iyi yapabildiklerini şeylere odaklanarak onları yaptıklarını ve amaçlarının kendilerini geliştirmek olduğunu söylerken sözlerine maçın bekledikleri gibi geçmediğini ekledi.

Ekrem Memnun takım için sıfırdan başlanması gerektiğini. Her gün daha fazla çalışıp, daha iyiye gitmeleri gerektiğini belirtti. Her zaman daha iyiye giden eğride performans göstermek istediklerini ekledi. Çalışmaktan başka hiçbir çarelerinin olmadığının altını çizdi. Şampiyonlar Ligi’nde son maçlarını oynadıklarını çok daha iyi bir maç çıkarmak istediklerini ama olmadığını söyledi. Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura çıkan takımlara ise başarılar dilediğini iletti.