Galatasaray Cephesinde Marcao Krizi Var

Yeni sezon hazırlıkları tam gaz devam eden Galatasaray’da kriz patlak verdi. Gelecek sezon mutlak şampiyonluk isteyen Sarı Kırmızıların, transfer yaz döneminde dış transferler gündemi yoğun olurken iç transferlerde de gündemi bir hayli yoğun. Öncelik olarak birçok isimle sözleşmesini yenileyen Aslan, Marcao ile de sözleşmesini 2 yıl uzatmıştı. Fakat Marcao’nun menajeri ücreti az bulunca olaylar karıştı.

Zenit’ten Gelen Teklif Kafaları Karıştırdı

Galatasaray, Marcao’nun sözleşmesini 2 yıl uzattığında yönetim başta olmak üzere herkes derin bir nefes almıştı fakat konunun tam anlamıyla kapanmadığı ortaya çıktı. Marcao’nun menajeri, gelecek yıl için 1.3 milyon Euro ücreti olacak olan Brezilyalı oyuncunun bu sezon 900 bin Euro almasına karşı çıktı. Zam talebinin kabul görmemesi üzerine de Marcao için Zenit’in yaptığı teklif gündeme getirildi. Zenit’in yaptığı 11 milyon Euro’luk teklifin kabul edilmesini isteyen menajer, Sarı Kırmızılı yönetimin itirazı ile karşılaştı.

Yöneticiler menajere, geçen yıl Roma’nın 13 milyon Euro’luk teklifinin geri çevrildiğini belirterek Zenit’in oyuncuyu bünyesine katmak için teklifini arttırması gerektiği cevabını verdi. İki taraf arasındaki gergin süreç yaşanırken Rusların yeni teklifi bekleniyor. Marcao’nun menajerinin de bu esnada boş durmadığı ve 25 yaşındaki oyuncusunun ücretinin artırılması için görüşmeler yaptığı iddia edildi.

Bu sezon Sarı Kırmızılı Galatasaray 900 bin Euro alacak olan başarılı futbolcu Marcao, yapılan yeni kontratla birlikte gelecek yıl 1.3, ardından da sonraki yıl ücretini daha da arttırarak 1.4 milyon Euro ücret alacak. Bu ücretler ışığında anlaşma yapıldı ve imzalar atıldı. Menajeri oyuncusunun bu sezonki ücretine zam yapılması için ısrar ederken Zenit’in teklifi de menajerin elini güçlendiriyor.

Galatasaray Her Türlü İhtimali Düşünüyor, Marcao’nun Yerine…

Marcao’nun Zenit’e gitme ihtimalinin söz konusu olması Galatasaray’ı harekete geçirdi. Bu yolla Portekiz’in Belenenses takımında formasını terleten Tomas Ribeiro’ya teklif yaptığı iddia edilen Sarı Kırmızılıların teklifinin, 22 yaşındaki genç sol stoperin aklını karıştırdığı yorumu yapıldı. Guimaraes’e gitme düşüncesi içerisinde olan Ribeiro’nun yurt dışında oynama fırsatı yakalaması heyecan yaratırken diğer taraftan Ribeiro’nun Belenses ile hemen hemen aynı kulvarda olan Guimaraes’e gitmek yerine Şampiyonlar Ligi’nde oynama fırsatını değerlendirme konusunda daha istekli olduğu düşünülüyor