Galatasaray ’da Seçim Ne Zaman? Başkan Adayları Kimler

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Oditoryumu’nda gerçekleşen Galatasaray Spor Kulübü Olağan Genel Kurul Toplantısında Mustafa Cengiz yönetiminin son dönemi ve Burak Elmas yönetiminin 6 aylık süreçteki faaliyetleri mali ve idari yönden ibrası oylamaya sunuldu.

Birçok Galatasaray üyesinin konuşma yaptığı Genel Kurul toplantısı uzun süren saatlerin ardından kapalı bir şekilde oylandı. Mevcut Burak elmas yönetimi mali açıdan ibra edilirken idari yönden ibra edilmedi ve Başkan Burak Elmas seçime gideceğini duyurdu.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas İbra Edilmedi

Bu sezon sportif açıdan son yılların en kötü dönemlerinden birini yaşayan Galatasaray Spor kulübü, 2021 Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Olağan Genel Kurul Toplantısı Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Oditoryumu’nda yapılırken, yaklaşık 1300 ve üzeri Galatasaray üyesinin katılımı gerçekleşti. Basın mensuplarına kapalı olan Genel Kurul Toplantısı  yaklaşık 12.5 saate yakın sürenin ardından bir kısmı tamamlandı. 2021 Olağan Genel Kurul Toplantısında mevcut başkan Burak elmaz ve yönetimi 22 Haziran 2021 ve 31 Aralık 2021 arasındaki sürede mali yönden az farkla ibra edilirken idari yönden ibra edilmedi.

Galatasaray başkanı Burak Elmas ve yönetiminin idari faaliyetler doğrultusunda 1383 Galatasaray üyesi oy kullandı. 566 üye ibra oyu kullanırken, 801 üye ibrasızlık oyu kullandı ve 16 üye ise çekimser oy verdi. Maili faaliyetlerde 1385 oy kullanıldı. 718 üye ibra kararı alırken, 638 üye ibrasızlık oy verdi ve 29 da çekimser oy kullanıldı.

Uzun süren olağan genel kurul toplantısına ardından kürsüye çıkan Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Tüzüğün gereği olarak gelecek hafta kararı uygulamaya sokacağını ve seçime gideceğini açıkladı. Galatasaray başkanının bu söyleminden sonra seçimin ne zaman olacağı merak konusu oldu.

Galatasaray’da Yeni Başkan Adayları

galatasaray

Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurul Toplantısı’nda  alınan kararın ardından zorunlu olarak seçime gidildi.  Yeni başkanın ne zaman seçileceği merak konusu olurken başkan adaylarının şimdiden seçim için hazırlıklara başladıkları öğrenildi. Henüz resmi olarak adaylığını açıklayan İsimler olmasa da kulüp içerisinde ve kulislerde konuşulan bazı isimler ortaya çıktı. Bir önceki seçim döneminde adaylıkları bulunan iki ismin gelecek seçimlerde yer alacakları tahmin edilirken daha önceki dönemlerde Galatasaray başkanlığı yapmış veya yönetim kurullarında görev almış isimlerin de hazırlık yaptığı öğrenildi.

Geçtiğimiz yaz yapılan başkanlık seçiminde adaylıkları bulunan Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu’nun çalışmalarına hız kazandırdıkları iddia ediliyor. Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek’in de gelecek seçimde aday olacağı konusunda iddialar ortaya atılıyor. Aynı zamanda Başkan Özbek’in tek adaylı seçim olması halinde aday olacağı söyleniyor. Mustafa cengiz yönetimi nde yer alan Abdurrahim Albayrak’ın da adaylığını açıklaması bekleniyor. Daha önce 2011 yılında Galatasaray başkanlığı yapan Ünal Aysal’da gelecek seçim için kadrosunu oluşturmaya başladığı iddia ediliyor.