GALATASARAY DEVRE ARASINDA ÇOK HAREKETLİ

Bu sezon yaz transfer sezonun da sarı kırmızılı takımın Fransız kulübü Rennes ‘den kadrosuna kattığı 21 yaşındaki Kamerunlu sağ bek Sacha Boey istanbul’ a döndü.

Genç oyuncu geçirdiği uyluk sakatlığı nedeni ile uzun süredir sarı kırmızılı formadan uzak kalan oyuncu tedavisi için gittiği Fransa’ dan geri döndü. Florya da son kez sağlık ekibinin de kontrollerinden geçtikten sonra genç oyuncunun durumu belli olacak.

Sarı kırmızılı takımın devre arasında takımı güçlendirme çalışmalarına genç ve fırsat transferleri üzerinde durmak isteyen Galatasaray Bursaspor’la sözleşmesini fesheden 21 yaşındaki genç sağ bek İsmail Çokçalış’ ın ile de yakından ilgileniyorlar.

GALATASARAY’DA SACHA BOEY İSTANBUL’A DÖNDÜ

21 yaşındaki genç sağ bek Sacha Boey sarı kırmızılı takıma katıldığı günden beri sağ bek te istenilen düzeyde bir performans gösteren oyuncu 30 Eylül’de oynanan UEFA Avrupa Ligi Marsilya maçından beri sahalardan uzak kalan Sacha Boey geçirdiği uyluk sakatlığı sonrasında sarı kırmızılı takım da sezonun ilk yarısını kapatmıştı.

Sacha Boey Fransa’da tedavisine devam edilen genç oyuncu İstanbul ‘a tedavi süresi tamamlanarak dönen oyuncu kısa süre içinde takıma tekrardan kazandırılması bekleniyor. İstanbul ‘da son kez sarı kırmızılı takımın sağlık ekibi tarafından da kontrol edildikten sonra olumlu sonuçlar alınması ile genç oyuncuyu lig’ deki İstanbul Başakşehir maçında sahada olması bekleniyor.

Sarı kırmızılı takım da olmadığı zamanlarda özellikle de hücumda 21 yaşındaki genç oyuncunun yokluğu kısa süre oynamasına rağmen belli oluyordu.

Genç oyuncunun uzun süren sakatlığı sonun da savunmanın sağında ABD’ li oyuncu D. Andre Yedlin ile doldurmak isteyen sarı kırmızılı takım istenilen performansa çıkamayan sağ beki sonrasında oldukça zor anlar yaşadılar. Savunmada oldukça basit bireysel hatalar yapan oyuncu hücumda da istenilen seviyeye çıkamaması sarı kırmızılı takım için pahalıya patladı.

Sarı kırmızılı takım ile 21 yaşındaki genç sağ bek Sacha Boey sadece bu sezon süper lig de 3 karşılaşmada sahada ola bilen oyuncu Avrupa ‘da ise 4 karşılaşmada sahne aldı.

GALATASARAY SAĞ BEK İÇİN ALTERNATİF İSMİ BULDU

Sarı kırmızılı takım da devre arasında gençleşme operasyonu güçlü bir şekilde devam etmesi bekleniyor.

Sağ bek için alternatif isimler aramaya başlayan sarı kırmızılı takım aradıkları oyuncuyu buldular.

Yeşil beyazlı takım Bursaspor ile anlaşamayarak sözleşmesini fesheden 21 yaşındaki genç sağ bek İsmail Çokçalış devre arasında Florya’ da olması bekleniyor.

21 yaşındaki genç sağ bek İsmail Çokçalış şuan da kulüpsüz olan oyuncu süper lig de birçok takımdan teklif almasına rağmen ocak ayı devre arası transfer döneminde sarı kırmızlı takımın formasını giymeye hazırlanıyor.

Bursaspor ‘un alt yapısından yetişen genç oyuncu Bursaspor ile anlaşamayarak sezon başında yollar ayrılmıştı.