Galatasaray Evinde Kayıp

ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. Haftasında Galatasaray, 6 Mart Cumartesi günü kendi sahasında Darüşşafaka’yı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Galatasaray, 87 – 98 kaybetti. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kazanan başantrenör Selçuk Ernak önderliğindeki Darüşşafaka, bu sezon ING Basketbol Ligi’nde 12. galibiyetini elde etmiş oldu.

Öte yandan kendi sahasında oynadığı maçı kaybeden başantrenör Ekrem Memnun yönetimindeki Galatasaray ise bu sezon ING Basketbol Ligi’nde 16. mağlubiyetini almış oldu. İki takım arasında oynanan bu maçın en skorer isimleri ise Darüşşafaka’da attığı 25 sayı ile Andrew, 16 sayı ile Jerrett ve 12 sayı ile Berk Demir olurken; Galatasaray’da ise attığı 24 sayı Crawford, 16 sayı ile Motum ve 12 sayı ile Jackson oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. Haftasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Galatasaray ile Darüşşafaka kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreği çekişmeli bir oyuna sahne oldu. Galatasaray, pota altında etkili olurken Darüşşafaka ise boyalı alanın dışından bulduğu sayılarla karşılık verdi. Böylelikle maçın birinci periyotunu Galatasaray, 28 – 25 önde tamamladı.

Maçın ikinci çeyreğinde de iki takım arasındaki çekişmeli oyun devam etti. Çeyrek sonuna kadar devam eden çekişme sonucunda üstünlüğü ele geçiren Darüşşafaka, maçın ilk yarısını 50 – 47 önde tamamladı.

Maçın üçüncü çeyreğinde ise konuk ekip Darüşşafaka, daha etkili bir oyun sergilemeye başladı. Hücum organizasyonlarını başarıyla sonlandıran Darüşşafaka, üçüncü periyotu 74 – 60 önde tamamladı. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde ise Darüşşafaka, hem hücumda hem de savunmada başarılı oyununu sürdürdü ve mücadeleyi Galatasaray, 98 – 87 kaybetti.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. Haftasında oynanan maçta Galatasaray, kendi sahasında Darüşşafaka’ya 98 – 87 mağlup oldu. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: Galatasaray’da Jackson 12, Crawford 24, Göksenin Köksal 6, Motum 16, Jefferson 8, Yiğit Arslan 6, Ragıp Berke Atar 8, Caner Erdeniz 3 ve Marei 4 sayı atarken; Darüşşafaka’da Andrews 25, Magette 5, Doğuş Özdemiroğlu 12, Luther 11, Jerrett 16, Berk Demir 12, Gulley 11, Emircan Koşut 3 ve Sinan Güler 3 sayı attı.