GALATASARAY EVİNDE SON DAKİKALARDA 3 PUANI ALDI

Sarı kırmızılı takım sezon ilk maçında deplasman’ da Giresunspor’ dan 3 puan alarak başlamışlardır. İkinci hafta da İstanbul da konukları Hatayspor ise ilk hafta Kasımpaşa ile 1 – 1 berabere kalarak puanları paylaşmışlardı.

Galatasaray’ın Türk Telekom stadı zemin çalışmaları henüz tamamlanmadığı için maçı Atatürk Olimpiyat Stadı oynandı. Maçta ilk golü atan taraf Hatayspor 3’ dakikada S. Lobzhanide ayağından gelen erken gol ile maça adeta 1 – 0 başladılar. Galatasaray rakibine cevabı 30’ dakikada tecrübeli oyuncusu S. Feghouli ile buldular ve maçın ilk yarısı 1 – 1 skor ile sona erdi. Maçta son sözü 88’ dakikada C. Luyindama söyledi ve maçı Galatasaray 2 –  1 kazandı.

Galatasaray Geriden Geldi Kazandı

Maça dağınık başlayan sarı kırmızılı takım stoper de yeni genç transferi V. Nelsson ile başlayan Galatasaray yedikleri ilk golde savunmacının aldığı pozisyon hatasından gelen 1 gol dışında maçta kendisinden emin pas isabeti iyiydi. Taylan ve Berkan yapılan baskılar sarı kırmızılı takımın planlarını biraz bozmuş olsa da Galatasaray bulduğu gol sonrası bu baskı kalktı. Galatasaray bu Taylan ve Berkan lı orta sahasının biraz daha gelişmesi kolay kırılganlığını gidermesi gerek. Hatayspor’ un orta alan baskısını oyunu kanatlara açınca baskıyı da hafifletmiş oldular.

Sol çizgide Milli oyuncu Kerem hızı ile 3. Bölgede pasları aldı ve etkili oldu ancak bazı hücum senaryolarında kararsız ve bir hayli top kaybı yaşadı.

Maç 1 – 1 iken 2. Golü arayan her şeyi deneyen taraf Galatasaray dı. Son dakikada gelen duran top ile 3 puan ile haftayı kapadılar.

Hatay Puansız Kaldı

Maça 1 -0 başlayan Hatayspor aslında ilk 20 dakikalık bölümde Galatasaray’ın orta sahaları Taylan ve Berkan alınan önlem ve baskı oyunu kurmalarına engel oldu. Orta sahada Emre ve R. Ribeiro ikilisinin sarı kırmızlı takımın orta alanına göre oldukça zayıf kaldılar ki ikinci yarının hemen başında teknik direktör Ömer Erdoğan iki oyuncuyu da oyundan alarak orayı güçlendirmek istedi.

Hatayspor haftaya evinde Alanyaspor’ u konuk edecekler.