Galatasaray, Ferdi Kadıoğlu’nun Peşinde

Yeni sezonda kadrosuna bir çok yeni ismi katarak yeni bir kadro kuran Galatasaray, Kerem Aktürkoğlu’na Avrupa kulüplerinden Teklifler yapılmasının ardından o bölge için alternatif isimleri belirlemeye başladı.

Çalışmalarına hız kazandıran sarı kırmızılı yönetim, sezon sonu Fenerbahçe ile sözleşmesi sona erecek olan Ferdi Kadıoğlu’nu takip listesine aldı. Sarı kırmızılıların Ocak ayında Genç oyuncunun menajeri ile görüşme yapacağı öğrenildi.

Fenerbahçe’de Devam Etmek İstemiyor

Geçtiğimiz sezonlarda Fenerbahçe’de istenen gelişme gösteremedi için takımdan gönderilmesi planlanan Ferdi Kadıoğlu bu sezon yaptığı çıkışla bir çok kulübün radarına girmeyi başardı. Viktor Pereira‘nın takımın başına geçmesi ile birlikte üçlü bir sisteme dönen sarı lacivertler, yeni sistemi ile ilk sekiz haftayı lider kapatırken bir çok oyuncusunun da performansı yukarıya çıktı.

Portekizli çalıştırıcı, istenmeyen adam olarak ilan edilen Ferdi Kadıoğlu’ndan yeni bir oyuncu profili yaratmayı başardı.Asıl mevkisi on numara olan genç oyuncu, hızı ve yüksek top tekniği sebebiyle Pereira tarafından başka bir bölgeye devşirildi.

Sezon başında sağ ve sol kanat bekleri ne transfer yapılmasını isteyen Portekizli teknik adam, transferlerin gecikmesi ile birlikte Ferdi kadıoğlu‘nu sol kanat bekine devşirerek oyuncudan beklenmedik bir şekilde verim aldı.

Sol tarafta o on numara özelliklerini ortaya çıkaran yüksek tekniği ve pas kalitesi ile sol tarafta oyun kurucu bir bek özelliği taşıyarak takımını hücumda oldukça rahat ettiren genç oyuncu, sağladığı oyun katkısının yanında yaptığı asist ve gollerle de takımına katkı sağladı.

Bu performansıyla birçok kulübün radarına girmeyi başaran genç oyuncu, henüz Fenerbahçe ile yeni sözleşme görüşmelerine başlamadı. İlk görüşmeyi reddeden Ferdi’nin menajeri Rob Janssen, Genç oyuncunun Fenerbahçe’de devam etmeye sıcak bakmadığını söyledi.

Sarı lacivertli yönetimin milli aradan sonra oyuncunun menajeri ile ikinci kez  görüşme talep edeceği öğrenildi. Sarı lacivertli yönetim, yeni sözleşme görüşmelerine bir an önce başlayıp genç oyuncunun sözleşmesini Ocak ayında yenilemek istiyor.

Kerem Ayrılırsa Yerine Ferdi Alınacak

Türkiye’den Galatasaray’ın dışında Avrupa’dan da bir çok kulübün radarında olan Ferdi Kadıoğlu’ya, Championship ve Fransa liginden ağırlıklı takımların teklif yapacağı söyleniyor. FIFA kurallarına göre  sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan oyuncular için erken bir görüşme talebi kulüplerin ceza almasına sebep olacağı için Ferdi konusunda kulüpler temkinli davranıyor.

Yükselen performansının yanında sözleşmesinin sona ermesine fırsat bilen Galatasaray yönetimi, oyuncuyu yakın takibe aldı ve genç oyuncunun menajeri ile bir görüşme talep ettiği ortaya çıktı. Kerem Aktürkoğlu’nun kısa sürede gösterdiği başarılı performans, Avrupa kulüplerini peşine taktı. Ayrıca yeni sözleşme görüşmelerinde sarı kırmızı yönetimle anlaşamayan Kerem, Ocak ayında takımdan ayrılabilir.

Ocak ayında Kerem’in olası ayrılığını göz önünde bulunduran Sarı kırmızılı yönetim, Sol kanat bölgesi için Ferdi ile anlaşmak istiyor. Gelecek sezon sahada 4 Türk oyuncu oynatma zorunluluğunu göz önünde bulunduran teknik direktör Fatih Terim, Ferdi’nin transferine onay verdi.