Galatasaray FIBA Şampiyonlar Ligi’nde Kayıp

FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 4. hafta maçında 15 Aralık Salı günü temsilcimiz Galatasaray kendi evinde İspanya temsilcisi Iberostar Tenerife’yi konuk etti. Bu mücadeleden konuk ekip Iberostar Tenerife 104 – 89 mağlup ayrıldı.

Bu sonuçlar birlikte temsilcimiz Galatasaray FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu’nda 3. yenilgisini alırken, Iberostar Tenerife ise 3. galibiyetini aldı.

Galibiyeti alan Iberostar Tenerife’nin en skorer isimleri attığı 34 sayı ile Salin, 17 sayı ile Butterfield ve 16 sayı ile Shermadini olurken, temsilcimiz Galatasaray’da en çok sayı atanlar 18 sayı ile Motum, 18 sayı ile Macon ve 16 sayı ile Williams oldu. Öte yandan temsilcimiz Galatasaray’da Barış Ermiş, maçın bitimine 3 dakika kala 5 faulle oyun dışında kaldı.

Maçın Detayları

FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu maçında Galatasaray ve Iberostar Tenerife, Sinan Erdem Spor Salon’nda kozlarını paylaştı. İki takımında ortaya koymuş olduğu performans ile çekişmeli bir oyuna sahne ilk çeyreği temsilcimiz Galatasaray, 25 – 23 önde kapatmayı başardı. Maçın ikinci çeyreğinde ise karşılıklı olarak savunma hataları meydana geldi.

Galatasaray, ikinci periyotun başlarında farkı 9 sayıya kadar çıkarttı. Fakat daha sonra üst üste top kayıpları yapan temsilcimiz karşında Iberostar Tenerife, öne aradaki farkkı kapattı daha sonra da öne geçti. İkinci çeyreğin son dakikalarında bulduğu sayılarla tekrar öne geçen Galatasaray, ikinci çeyreği 50 – 49 önde bitirdi.

Maçın ikinci yarısına hızlı başlayan ve farkı çift haneli sayılara kadar çıkarmayı başaran taraf temsilcimiz Galatasaray oldu. Fakat konuk takım Iberostar Tenerife üst üste bulduğu sayılarla adeta maça yeniden ortak oldu ve son çeyreğe 73 – 71 önde girdi.

Maçın dördüncü ve son periyodunda 8 – 0’lık bir seri yakalayan Iberostar Tenerife, Galatasaray’ın sayı bulmakta zorlanması üzerine farkı çift haneleri sayılara kadar çıkardı. Sayı üstünlüğünü maç sonuna kadar koruyan Iberostar Tenerife, maçtan 104 – 89 galip ayrıldı.

Sayı Dağılımı

Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 4. Maçında temsilcimiz Galatasaray, İspanya ekibi Iberostar Tenerife ile karşı karşıya geldiği maçtan 89 – 104 mağlup ayrıldı. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: Galatasaray’da Barış Ermiş 3, Macon 18, Motum 18, Tyus 9, Yiğit Arslan 5, Hunter 15, Williams 16 ve Hamilton 5 sayı attı. Öte yandan Iberostar Tenerife’de ise Fitipaldo 6, Salin 34, Rodriguez 10, Cavanaugh 5, Guerra 7, Butterfield 17, Lopez, Sulejmanovic 6, Shermadini 16 ve Brnovic 3 sayı attı.