Galatasaray Forvetini Portekiz’de Buldu

Galatasaray’da göreve gelen yeni yönetim kendi teknik direktörünü belirledi ve teknik direktörlük görevine altyapısından yetişen eski futbolcu Okan Buruk’u göreve getirdi. Galatasaray’ın yeni başkanı Dursun Özbek önderliğinde yeni 1 yapılanma sürecine giren sarı kırmızılı ekip teknik direktörün de belirlenmesiyle birlikte transferde kolları sıvadı. Okan Buruk’un yönetiminde Avusturya kampında bulunan takım bir yandan gelecek sezon için çalışmalarını sürdürürken bir diğer yandan ise yönetim ekibi olarak yapılacak transferler için çalışmaları yürütüyordu.

Teknik direktör Okan Buruk Avusturya kampında sarı kırmızılılarda gelecek sezon planlamasını yapıyordu. Kamp döneminde gözlemlediği bazı oyuncuların takımdan ayrılmasına karar verilirken bazı oyuncularla da yola devam etme kararı aldı. Forvet rotasyonunda değişim gerektiğini ifade eden Okan Buruk, önce Galatasaray’ın forvetlerinden olan MBaye Diagne’yi Fatih Karagümrük’e gönderdi. Daha sonra Mısırlı forvet mostafa Mohamed’i de Fransa ligi ekiplerinden nantes kulübüne satın alma opsiyonuyla birlikte kiralık olarak gönderdi. Forvet rotasyonu iyice daralan ve yabancı sınırında da kendine yer açan Galatasaray, tüm bu gelişmeler gerçekleşirken arka planda da İsviçreli golcü haris seferovic için transfer için Portekiz ligi ekiplerinden Benfica ile görüşmelerini sürdürüyordu.

Galatasaray, Haris Seferoviç İle Anlaşma Sağladı

Galatasaray ilk İsviçreli oyuncu Haris Seferovic ile son günlerde yoğun görüşme trafiği yaşadı ve bu transferde önce oyuncunun kulübüyle daha sonra da oyuncuyla anlaşmaya başardı. 30 yaşındaki İsviçreli golcü daha önce kariyerinde 3 kez gol krallığı yaşamıştı. Galatasaray’ın adına transferin uzamasındaki en büyük sebep oyuncunun geçtiğimiz sezon darbelere bağlı yaşadığı sakatlıkların durumunu ve oyuncunun herhangi bir sağlık problemi olup olmadığı konusunda harcanan yoğun çaba.

Oyuncunun geçirdiği sakatlıkların kronik sakatlıkları olmadı darbeye bağlı geçirilmiş sakatlıklar oldu anlaşıldı. Sarı kırmızılıların bu konuda ellerini bu kadar sıkı tutmalarının sebebi daha önce kadrolarına kattığı forvet oyuncusu Radamel Falcao’nun yaşamış olduğu uzun süreli sakatlıklar. Sarı kırmızılı yönetim önceki yönetimlerin düştüğü hataya düşmemek adına bu konuda çok titiz davrandı. Portekiz’deki sağlık kontrollerinin ardından anlaşma sağlanan İsviçreli golcü Haris Seferovic özel uçak ile Türkiye’ye getirildi.

Gece yarısında saat 00:15’te Türkiye’ye ayak basan İsviçreli golcü Tam bu sıralarda Galatasaray tarafından kamuoyu aydınlatma Platformu’na bildirildi. Galatasaray yaptığı açıklamada 30 yaşındaki forvet oyuncusunun gelecek sezon sonuna kadar satın alma opsiyonu ile kiralık olarak kadroya katılması için görüşmelere başlanmıştır diyerek transferle ilgili gelişmeyi resmiyete dökmüş oldu.

Haris Seferoviç Havaalanında Karşılandı

Atatürk Havalimanı’na ayak basan İsviçreli golcü taraftarlar tarafından ilgiyle karşılandı. Havaalanında basın mensuplarının çok sorularına yanıt ve açıklamalarda bulunan Haris Seferovic ’in havaalanındaki ilk açıklamaları şu şekildeydi: buraya geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden forvet oyuncusu birçok taraftarın gecenin bu saatinde onu karşılamaya gelmesinden dolayı hoşnut olduğunu da dile getirdi. Ayrıca mutlu olduğunu da belirten Haris Seferovic, şimdi çalışma ve iyi 1 sezon geçirme zamanı diyerek sözlerini noktaladı.