Galatasaray Halil Dervişoğlu’na Kavuştu

Sarı kırmızlı takım Süper lig ve UEFA Avrupa liginde yoluna devam ederken transfer çalışmalarına da kaldıkları yerden devam ediyorlar. Geçtiğimiz sezon İngiliz kulübü Brentford’ dan kiralıkları oyuncu Halil Dervişoğlu ile yeniden görüşmeler sonucu bu sezonda kiralık olarak kadrolarına kattılar.

Transfer Süreci Nasıl Geçti

Sarı kırmızılı takımda transfer sürecinde bu sezon kadroda yeni bir yapılanmaya giderek genç ve potansiyeli yüksek oyuncular ile kadrolarını güçlendirmeye başlamışlardı.

Geçtiğimiz sezonda kadroda kiralık olarak katılan Milli oyuncu Halil Dervişoğlu’ nun performansından memnun olan teknik heyet özellikle Fatih Terim oyuncunun transferi için oldukça istekliydi.

Transfer girişimleri sürdüren sarı kırmızılı yönetim oyuncunun bonservisi konusunda kulübünün istenilen fiyat altına düşmemesi transferin önünü engelleyen sebeplerin en önemlisiydi. Sarı kırmızlı yönetim Milli oyuncuyu kadrolarına katmak için oldukça çok istekli olsalar da kulübü ile bir türlü anlaşma sağlanamaması başka kulüplerinde oyuncu için devreye girmesi ile süreç bir hayli uzamıştı.

Galatasaray ile anlaşması zor görülen oyuncu için sarı kırmızlı takımın ezeli rakibi Fenerbahçe oyuncu için devreye girince işler değişti. Fenerbahçe takımına menajerler aracılığı ile önerilen oyuncu sarı lacivertli takıma ancak bonservisim almanız halinde sarı lacivertli formayı giyerim demesi üzerine Fenerbahçeli yöneticiler bu transferden vazgeçme zorunda kaldı.

Kiralık olarak kadroda düşündüğü Fenerbahçe takımına Halil Dervişoğlu kiralık olarak olur ise transferim tercihim Galatasaray’ dan yana kullanmak istediğini dile getiren oyuncu bu süreçten sonra sarı kırmızılı takıma transfer süreci hızlanmış oldu.

Milli Oyuncu İstanbul’a Geldi

Avrupa da ki transferin son günün de hatta son saatinde oyuncu ve kulübü ile anlaşan sarı kırmızlı takım gece geç saatlerinde 21 yaşındaki milli oyuncuyu İstanbul ‘a getirerek 1 yıllık kiralık ve satın alma opsiyonu ile sarı kırmızlı formayı giydirmiş oldular. Oyuncunun bonservis konusu olarak kulübü Brentford’ a ne kadar bonservis bedeli konusunda anlaşıldığı henüz bilinmiyor.

Milli oyuncu Halil bu sezon İngiltere de Premier Ligde süre alamaması ile de takımın ayrılmak istediğini daha fazla forma şansı bula bileceğim takıma gitmek istediğini söyleyen oyuncu bu sezon sarı kırmızlı forma ile nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor.