Galatasaray Hazırlık Maçlarını Kaybetti

Galatasaray’ın muhtemelen 2021/2022 sezonu tarihinin en kötü sezonuydu. Sarı kırmızılıların tek istediğini bunun sadece 1 yıla özel olarak kalması. Galatasaray adına sezon o kadar kötü başladı ve bu kötülüğün ardı arkası kesilmedi ki bu durum Galatasaray’ın unutulmaz teknik direktörü Fatih Terim’in teknik direktörlük koltuğunu bırakmasına sebebiyet verdi.

Ardından kulüp yönetimi tarafından takımın başına Domenec Torrent getirildi. Bu teknik adam da istenilen performansı göstermedi ancak yine de sezon sonuna kadar görevine devam etmeyi sürdürdü. Sezon bittiğinde ise Domenec Torrent ile de yolarını ayıran sarı kırmızılılar yeni bir teknik direktör arayışı içerisine girdi. En sonunda da takımın teknik direktörlük koltuğuna Okan Buruk oturtuldu.

Okan Buruk gelecek sezon Galatasaray’ın hak ettiği yere çıkması için yüksek bir performans sergilemeye çalışsa da geçen günkü hazırlık maçı sonrasında sarı kırmızılı ekibin yönetim kuruluna seslendi ve transfere ihtiyaçları olduğunu söyledi.

2 de 2 Mağlubiyet Sonrası İsyan

Günlerdir Okan Buruk önderliğinde kamp programını sürdüren Galatasaray, bu kamp çalışmaları kapsamında 2 adet hazırlık maçına çıktı. Hazırlık maçında karşısında olan takımlar, kendisinin hacmine göre çok aşağıda kalmasına rağmen iki müsabakayı da kaybeden sarı kırmızılı ekibin bu başarısızlığı taraftarlarda infial yarattı.

Galatasaray, hazırlık maçlarındaki rakiplerinden Strum Graz’a karşı 2-1 yenildi. Ardından da Mol Fehervar karşısında boy gösteren Galatasaray ise 1-0 yenilerek başarısızlığını sürdürdü.

İki maçta da düşük performansı ile moralleri bozan Galatasaray, acaba gelecek sezonda da mı ligi aşağılarda bitirecek diye sinyaller vermeye başlamış oldu. Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Okan Buruk takımın futbolcularından istediği performansı takımın ortaya koyamadığını belirtti. İkinci maçtaki yenilginin ardından açıklamada bulunan Buruk, takımın eksikliklerinin çok net olduğunu ve bunların kapatılmadan mutlu sona ulaşılamayacağını söyledi. Marcao’da bir problem yok ancak onun çevresinde mevkiiler için transfere ihtiyacımız var diyen teknik adam, orta saha forvet ve başka birkaç noktaya daha transfer yapılması gerektiğini ekledi. İstekleri doğrultusunda da takımın yönetimine transfer çalışmalarını hızlandırmaları için çağrıda bulundu.

Kamp 19 Temmuz’da Sona Bitecek

Yeni sezon kampının 1’inci etabı kapsamında Avusturya’da Graz yakınlarına giden sarı kırmızılılar, birinci etabın büyük çoğunluğun geride bırakmayı başardı. 2 adet de hazırlık maçına çıkmış olan Galatasaray, şimdiye kadar 2 mağlubiyet aldı bile.

İstanbul temsilcisi 16 Temmuz’da Çekya temsilcisi Sigma Olomouc ile Profertil Arena Hartberg’de ve 19 Temmuz’da yine Çekya ekiplerinden Pardubice ile Graz-Weinzödl Spor Merkezi’nde müsabakaya çıkacak ve toplamda 4 adet hazırlık maçı yapmış olacak. Bu karşılaşmanın ardından 19 Temmuz gecesinde İstanbul’a geri dönecek olan Galatasaray ekibinin, 2’nci etap çalışmaları 26 Temmuz’da başlayacak. 30 Temmuz’a kadar sürecek olan 2’nci etap yine Avusturya’nın Insbruck kentinde gerçekleştirilecek.