Galatasaray İçin Transfer Vakti

2021/2022 sezonunda Süper Lig’de 52 puan ile 13. Sırada ligi tamamlayan ve istediği başarıdan çok uzakta olan Galatasaray bu düzenin böyle gitmesini istemiyor. Durum o denli vahimdi ki ismi adeta Galatasaray ile bütünleşmiş olan efsanevi teknik direktör Fatih Terim’in bile takımı ayakta tutmayı başaramadı ve sezon ortasında 4. Fatih Terim döneminin sona erdiğini belirtti ardından da istifa ettiğini açıkladı.

Fatih Terim’in tahtına Manchester City’nin ünlü teknik direktörü Pep Guardiola’nın ekibinde yer alan Domenec Torrent oturdu. Sarı kırmızılı ekip Domenec Torrent’ten de istediklerini tam olarak elde edememesine rağmen yollarına hala aynı teknik adamla devam ediyor.

Deneyimli teknik direktör Domenec Torrent, 2022/2023 sezonunda da Galatasaray’ın aynı kaderi yaşamaması için sıkı bir çalışma içerisine girdi ve transfer çalışmalarını başlattı. Yüksek miktarda borçları olmasına rağmen elini korkak alıştırmayan teknik direktör ve Galatasaray yönetimi transfer görüşmelerine son hızla devam ediyor.

Başkanlık seçimini atlatan ve Burak Elmas’la yolunu ayırıp iş adamı Dursun Özbek ile anlaşan Galatasaray, sezon öncesi kamplar başlamadan önce kulüpler kadrolarını güçlendirmek adına çalışmalarına tüm hızla devam ediyor.

Gidiş Yolundakiler

Türkiye’de yetişmiş ve Türkiye tarihinin en başarılı futbolcularından birisi olan Arda Turan, 2020/2021 sezonunun ortasında başarısını borçlu olduğu Galatasaray’a geri dönüş yapmıştı. Bu sezona kadar Galatasaray’da oynamış olan Arda Turan’ın gelecek sezonda futbolu bırakacağı tahmin ediliyor. Galatasaray ile sözleşmesi sona ereceği için bu ihtimal yüksek gibi görünüyor.

2020/2021 sezonunda Ajax’tan Galatasaray’a transfer olan Ryan Babel’in sözleşmesi 2 yıllıktı ve 2022/2023 sezonunda Galatasaray’ı tahmin ediliyor. Geldiği sezonda yüksek performans göstermiş olmasına rağmen sarı kırmızılılar Babel’den 2021/2022 sezonunda istedikleri performansı bulamamış gibi görünüyor.

Genç yaşlarda Fransa’da yetişmiş olan Cezayir’li oyuncu Sofiane Feghouli de 4 yıldır Galatasaray’ın formasını terletiyor. Performası ilk 3 sezonunda yüksek seviyede olmasına rağmen son sezon istenen verimi sağlayamadı. Sözleşmesi sona erdiği ve performansının ne yazık ki düşüklüğü sebebiyle yolcu gibi görünüyor.

Geliş Yolundakiler

Başından sonuna kadar Galatasaray’da yetişmiş olan futbolcu Yunus Akgün adını sürekli duyduğumuz genç yeteneklerden birisi. Adana Demirspor’a 2 farklı defa kiralanmış olan Yunus Akgün 2021/2022 sezonunu çok verimli geçirdi. 2022/2023 sezonunda Galatasaray’a dönen Yunus Akgün’ü bu sezon Galatasaray ilk 11’inde kullanmak üzere elinde tutacak.

Futbol hayatına Fransa’da başlayan ve sonrasında Antalyaspor’da gelişen on numara mevkide oynayan Emre Akbaba 1 yıllığına Alanyaspor’a kiralanmıştı. Alanyaspor’un başarısına büyük katkı sağlayan oyuncu geri döndüğü asıl takımı Galatasaray’da ilk 11’de yer almaya aday gibi görünüyor. Bu sebeple başka bir takıma transferine olumlu bakılmıyor.

Galatasaray altyapısından yetişmiş olan genç futbolcu 15 yaşından beri Türkiye U takımlarının 11’inin kaçınılmaz oyuncularından olmasının yanında yıllardır Boluspor’un vazgeçilmez defans oyuncularından birisidir. 2021/2022 sezonunda Boluspor’un 29 maçında oynadığı ve yüksek performans gösterdiği için Galatasaray’ın defansta tercih edeceği futbolculardan birisi olabileceği düşünülüyor.