GALATASARAY-KAYSERİSPOR MAÇI DEĞERLENDİRMESİ

Galatasaray elinden kaçırdığı galibiyeti Emre Akbaba gibi yeteneğini kullanmayan oyunculara borçlu. Rakip Kayserispor tek kaleye gelen şutunda golü bulurken Galatasaray isteyen didinen taraf olmasına rağmen beraberlik puanına razı oldu. İstenen elbette galibiyetti fakat teknik patronun da değişikliklerde aceleci davranması oyunun yanlış yorumlanmasına ve galibiyetin kaçmasına neden oldu.

SERKAN KORKMAZ: GERÇEK OYUN BU DEĞİL

Kayserispor kalecisi Lung muazzam bir performans sergileyerek adeta kalesini gole kapadı. Galatasaray‘ın hücum hattı yoğun bir şekilde kayseri kalesini şut bombardımanına aldı fakat kaleci gole geçit vermedi.

Teknik patronun oldukça oyuncu eksiğine rağmen  ikinci yarının ilk on dakikası buldukları pozisyonları cömertçe harcadı. Kayserisporlu Muğdat’ın kırmızı kart görerek sebebiyet verdiği penaltıyı Diagne gole çevirince Galatasaray farka gidecek sandım.

Golün birkaç dakika sonrasıydı ki, tam “Donk, top ayağındayken de, rakipteyken de, yerden, havadan ne kadar iyi; bu adam niye yedek?” diye düşünürken Campanharo’ya asist yaptı ve skor 1-1’e geldi. Bu özelliklerine rağmen, hem yedek olmasının, hem de dün akşam on kişi kalan rakipten yenen golün sebebi aynıydı; “ciddiyetsizlik”…

Galatasaray cephesi dün kırmızı kart gören ve iyi bir futbol sergilemeyen kayserisporu yoğun bir baskı altına almasına rağmen yenemedi v gerçek oyun  bu değil.

REHA KAPSAL: İSTENEN OYUN ORTAYA KONULMADI

Galatasaray ve Kayserispor maçının ilk yarısı seyir zevki yüksek bir maçtı. İlk 45 dakika Galatasaray hızlı ve atak bir oyun ortaya koydu. Rakip kalede epey gol pozisyonuna girdi. Fakat bunları değerlendiremedi Galatasaray cephesi. Daha ilginci Galatasaray ilk yarıda fişi çekip maçı bitirebilirdi. Kayserisporun çeşitli hataları vardı.

Bu kadar golün kaçması yalnız beceri ve konsantrasyon eksikliği değildi. ‘Maçı nasıl olsa kazanırım’ havasıyla çıkılmış bir görüntü vardı. Saha dışında mental olarak hazır olmadığını zaman, saha içinde de özellikle maçın kırılma anlarında o performansı göstermekte sıkıntı yaşarsın. Sarı-kırmızılı oyuncuların ‘Nasıl olsa bir gol atıp kazanırız’ modunda davranmaları, en büyük hatalarıydı.

İkinci devrede ise rakip Kayserispor’un eksik kalmasına rağmen öne geçeme sayısını bir türlü üretemeyen galatasarayda sinirler gerildi. İstenen oyun ortaya konulmadı. Yapılan değişiklikler ise takımın ivmesini aşağı yönde etkileyerek istenen sonucua ulaşmasını engelledi.