Galatasaray Kendi Evinde Kayserispor ile Berabere Kaldı

Süper Ligde 2021 – 2022 Ahmet Çalık sezonunda heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Tecrübeli teknik adam Hikmet Karaman yönetimindeki kayserispor çok ritim yakalayamamış olsa da son 1 ayda sadece 1 kez mağlup oldu. Teknik direktör değişikliğine gitmiş olan Galatasaray’da ise İspanyol teknik direktör ile 5. Maçına çıktı ve Domenec Torrent döneminin oldukça başarısız geçtiği yadsınamaz bir gerçek haline geldi. Son 40 yılda Galatasaray başındaki teknik direktörler arasında ilk 5 maçında galibiyet almayı başaramayan tek teknik direktör oldu.

Süper ligde Ahmet Çalık sezonunda Galatasaray kendi evinde Kayserispor’u ağırladı. 25. Hafta mücadelesinde 12 Şubat Cumartesi günü saat 19:00’da Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF stadyumunda hakem Sarper Barış Saka yönetimin karşı karşıya geldiler mücadele 1 – 1’lik eşitlik ile berabere sonuçlandı.

Galatasaray ve Kayserispor’un Bu Sezon ki Performansı

Galatasaray Ahmet Çalık sezonundaki 25. Maçında sahaya çıktı. Kayserispor karşısında aldığı beraberliğin ardından bu sezon ki beraberlik sayısını 8’e çıkarttı. Galatasaray bu sezon 7 kez sahadan galibiyet ile ayrılırken 10 maçta ise sahadan mağlup olarak ayrıldı. Galatasaray bu maçta attığı gol ile bu sezon ki rakip ağları sarma sayısını 30’a çıkarttı. Kalesinde gördüğü gol 1 gol ile Galatasaray bu sezon ki 35. Golü kalesinde gördü. Elde ettiği beraberlik ile Galatasaray puanını 29’a çıkartmayı başardı ve maç fazlası ile süper ligin 13. Sırasında yer alıyor.

Kayserispor Ahmet Çalık sezonunda 25. Maçta deplasmanda Galatasaray’a konuk oldu. Galatasaray deplasmanında elde ettikleri beraberlik ile bu sezon ki beraberlik sayılarını 8’e çıkarttı. Kayserispor Süper Lig‘de 9 maçta galibiyet ile sahadan ayrılırken 8 maçta ise sahadan mağlup olarak ayrıldı. Kayserispor bu maçta bulduğu gol ile attığı gol sayısını 36’ya çıkartırken kalesinde 1 gol daha gördü ve yediği gol sayısını ise 36’ya çıkarttı ve şu anda süper ligde 0 averajda olan tek takım konumunda. Kayserispor bu sezon gösterdiği performans ile 35 puan ile haftayı 10. Sırada tamamlamayı başardı.

Galatasaray – Kayserispor Karşılaşması

Mücadelede topun daha çok hakimi olan taraf ev sahibi ekip Galatasaray olurken %62 gibi oldukça yüksek bir oran yakalamayı başardı. Rakip kalede daha çok etkili olan daha çok gol pozisyonuna giren taraf Galatasaray olurken 26 kez rakip kaleyi yokladı buna karşılık olarak kayserispor sadece 5 şut çekti. Galatasaray bu şutlardan 15 kez isabet bulurken Kayserispor ise 3 kez isabet bulabildi. Galatasaray sadece 1 gol bulabilirken kayserispor 3 şutta 1 gol buldu. Galatasaray 589 pas denemesinde bulunurken %83 pas isabeti ile maçı tamamldı. Kayserispor ise 363 pas denemesinde bulunurken %72 pas isabeti ile maçı tamamladı.

69. dakikada Lionel Carole’nin ortasında Miguel Cardosa yere çarptırarak yaptığı vuruş ile maçta Kayserispor’u 0 – 1 öne geçirdi.

85. dakikada ise köşe vuruşunda topun başına gelen Kerem Aktürkoğlu’nun ortasında Mostafa Mohamed yaptığı kafa vuruşu ile skoru 1 – 1’e getirdi ve maç bu skor ile tamamlandı.