Galatasaray Kiralık Oyuncularından Yüksek Gelir Bekliyor

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de liderlik koltuğunda son haftalara doğru girilirken şampiyonluk için geri sayıma başladılar.

Kadrosunda yerli ve yabancı yıldız isimler bulunduran Galatasaray ilk önce kiralık olarak başka takımlar da süre alan oyuncuları ile yollarını ayırarak yüksek gelirler elde etmek için çalışmalara başladılar.

Sarı kırmızılı takım da şampiyonluk sonrasında gelecek sezon devler liginde yer alacakları içinde güçlü bir kadro ile sezona girmek istiyorlar. Sezon başında sarı kırmızılı takım dan ayrılarak kiralık olarak Nantes ve Pisa’da forma giyen iki oyuncusundan yüksek gelir elde ederek takımdan göndermek istiyorlar.

Sarı kırmızılı takımın Zamalek ‘ den kadrosuna kattığı Mısırlı golcü 25 yasındaki Mostafa Mohamed bu sezonu Fransız ekibi olan Nantes ‘ de kiralık olarak sezonu geçiriyor. Galatasaray Mısırlı golcüsünün göstermiş olduğu performansı sonrasında Nantes, sezon başında 5 milyon 750 bin Euro satın alma opsiyonuyla kiraladığı Mostafa Mohamed’in bonservisini almak istiyor.

Galatasaray ‘ın sezon başında kiralık olarak gönderdiği bir başka isim ise İtalya ‘ da Seri B ekibi olan Pisa ‘ da kiralık olarak sezonu geçiren 24 yasında ki Rumen oyuncu Olimpiu Morutan oldu. Serie B takımı Pisa, sezon başında 5,5 milyon Euro’ luk satın alma opsiyonu ile kiraladığı Rumen futbolcuyla gelecek sezon da yoluna devam etmek istiyorlar.

GALATASARAY BAZI İSİMLERİN ÜZERİNİ ÇİZDİ

Kiralık olarak forma giyen bir başka Rumen oyuncusu Alexandru Cicaldau içinse aynı durum geçerli değil. Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Ittihad Kalba, 25 yaşındaki orta sahanın bonservisini almaya sıcak bakmıyor.

Sarı kırmızılı takımın da gelecek sezon ki planları arasında yer almayan 25 yaşındaki orta büyük olasılık ile bir başka takıma kiralık veya daha uygun fiyat ile yollarını ayıracaklar.

Süper lig ekiplerinden olan MKE Ankaragücü ne kiralık olarak gönderilen iki isim aylan Antalyalı ve Emre Kılınç da gelecek sezonun planlamasında yer almıyor.

Sarı kırmızlı takımın kendilerine kulüp bulmasını ilettiği iki oyuncu da başkent ekibinde kalmaya sıcak bakıyorlar. İkisi de iyi bir sezon geçirdiği bu süreçte Okan Buruk çok net olarak iki ismi gelecek sezonki planları arasında yer vermiyor.

OLİMPİU MORUTAN VE MOSTAFA MOHAMED BU SEZON NELER YAPTILAR?

Mısırlı golcü 25 yasındaki Mostafa Mohamed lig de Nantes forması ile 32 karşılaşmada süre alırken bunların 16 ilk 11 de yer aldı. 8 gol 2 de asist üreterek takımına destek oldu.

Fransa ‘da futbol kariyerine devam etmek isteyen Mostafa Mohamed için sarı kırmızılı yöneticiler kolaylık sağlamak isteyecekler.

24 yasında ki Rumen oyuncu Olimpiu Morutan ise bu sezon Seri B takımı Pisa ile lig de 33 karşılaşmada 6 gol 7 de asist üreterek dikkat çeken bir performans sergileyerek aslında kendisini de kanıtlamış oldu.