GALATASARAY KONGO’LU STOPERİ İLE YOLLARINI AYIRIYOR

Süper Lig de bu sezon 23. Şampiyonluklarını ilan eden sarı kırmızılı takım Galatasaray’ da yoğun bir transfer süreci devam ediyor.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray sezon başında kadrosuna düşünmediği isimler ile yollarını ayırmış bir kısmını da kiralık olarak farklı takımlara göndermişlerdi.

Kadrosunda birçok önemli isim ile güçlendiren sarı kırmızılı takım geçen sezon ki oyuncularının birçoğunu kiralık olarak göndermiş ve sezon sonunun gelmesi ile bir kez daha bu isimler sarı kırmızılı takımın gündemine geldi.

Yerli ve yabancı birçok oyuncusunun geri döneceği sarı kırmızılı takım Galatasaray da ayrılıkları hızlı bir şekilde devam ederken henüz kadroya katılan net bir transfer de yok.

Sarı kırmızılı takım da bu sezonu kiralık olarak geçiren isimler Taylan Antalyalı, Mostafa Mohamed, Olimpiu Morutan, Emre Kılınç, Alexandru Cicaldau, Oğulcan Çağlayan ve Christian Luyindama farklı takımlarda forma giydiler.

Bu isimler arasında belki 1 isim ile yaz hazırlık kampında bir kez daha denemeyi düşünen teknik Patron Okan Buruk biraz da takıma gelecek takviyelere bağlı hareket edecek.

Galatasaray’da son senesine giren 29 yasındaki Kongolu stoper Christian Luyindama’nın sözleşmesi feshedilecek. Önceki sezonu Al – Taawoun’ da kiralık olarak geçiren tecrübeli stoper, geçtiğimiz sezon da Antalyaspor’da forma giymişti.

CHRİSTİAN LUYİNDAMA BU SEZON NELER YAPTI?

Galatasaray’da son senesine giren 29 yasındaki Kongolu stoper Christian Luyindama iki sezondur farklı takımlarda kiralık olarak süre almaya forma giymeye çalışıyor.

İlk sezonun da Al – Taawoun’ da kiralık olarak geçiren tecrübeli stoper, geçtiğimiz sezon da Antalyaspor’da forma giymişti.

29 yasındaki Kongolu stoper Christian Luyindama’nın bu sezon Akdeniz ekibi Antalyaspor ile sadece 5 karşılaşmada süre alırken 1 asist ile sezonu tamamladı. 5 karşılaşmada da ilk 11 de başlayan 29 yasındaki Kongolu stoper Christian Luyindama 386’ dakika süre ala bildi.

Kariyerinde büyük bir düşüş yaşayan 29 yasındaki Kongolu stoper Christian Luyindama için sarı kırmızılı takım da ki sürenin de sonuna gelimdi.

Galatasaray ile 1 yıl daha sözleşmesi kalmış olmasına rağmen sarı kırmızılı takım bu yaz oyuncusunun sözleşmesini feshi ederek yollarını ayırma kararı aldılar.

Kendisine de suna da farklı takımlardan da transfer teklifi gelmeyen stoper için bundan sonrasında ne yapacağı merak edilse de kariyerini bu gidiş ile erken noktalayacak gibi duruyor.

GALATASARAY KİRALIK GÖNDERDİĞİ HİÇ BİR İSMİ KADRODA DÜŞÜNMÜYOR

Sarı kırmızılı takım da bu sezonu kiralık olarak geçiren isimler Taylan Antalyalı, Mostafa Mohamed, Olimpiu Morutan, Emre Kılınç, Alexandru Cicaldau, Oğulcan Çağlayan ve Christian Luyindama farklı takımlarda forma giydiler.

Bu isimlerin hiç birisini bir ihtimal transferler gecikir ise orta sahada rotasyon için Alexandru Cicaldau ve Taylan Antalyalı ‘yı değerlendirmesi mümkün ola bilir.