Galatasaray Rotasyona Gidecek

Avrupa’da aldığı iyi sonuçlarla grubunda lider konumda olan ancak ligde bir dönem yaşadığı performans düşüşü nedeniyle problemler yaşayan Galatasaray, 8. Haftada zorlu Rize deplasmanında aldığı galibiyetle morallenmiş ve milli araya girmişti.

Milli aradan dönüşte çok sıkışık bir fikstürde birbirinden kritik maçlara çıkacak olan Sarı Kırmızılıların teknik direktörü Fatih Terim, kadrosunu dengeli bir biçimde kullanarak yorgunluğun önüne geçmeyi ve 8 gün içinde oynanacak Konyaspor, Lokomotiv Moskova ve Beşiktaş maçlarını kayıpsız atlatmayı hedefliyor.

Fatih Terim’in Tam Kadro Planı

Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray, milli aradan dönüşte ilk olarak ligin iki yenilgisiz takımından biri olan İlhan Palut yönetimindeki Konyaspor’u ağırlayacak. Bu zorlu maçtan sonra Lokomotiv Moskova maçı için Rusya’ya hareket edecek olan Sarı Kırmızılılar, Moskova deplasmanında mücadele ettikten 4 gün sonra bu sefer İstanbul’da Beşiktaş’a konuk olacaklar.

8 gün gibi bir sürede birbirinden zorlu ve önemli 3 maça çıkacak olan Fatih Terim ve öğrencileri tüm maçları kazanıp yükselişe geçmek istiyor.

Bununla beraber Rusya gibi bir deplasmana gidip sonra geri dönecek olan Fatih Terim’in kafasındaki plan maçlara farklı 11’ler ile başlayarak hem tüm oyuncularından yararlanmak hem de yorgunluk veya aşırı yüklenmeye bağlı sakatlık gibi problemleri devre dışı bırakmak olacak.

Hatırlanacağı üzere tecrübeli teknik direktöre Lazio galibiyetinden sonra alınan Alanyaspor mağlubiyetinde ilk 11 tercihlerini değiştirmediği için eleştirilerde bulunulmuş ve Fatih Terim de maç sonrasında yaptığı açıklamalarda deneyerek gördüğünü ve bu tarz yenilgilerin alınmaması için önlemler alınacağını ifade etmişti.

Bu rotasyon planı kasım ayında verilecek olan milli aradan önceki 3 maç planının da provası olacak. Bilindiği gibi, 25 Ekim tarihinde Beşiktaş ile karşılaşacak olan Galatasaray, 6 gün dinlendikten sonra yine dar ve zorlu bir fikstüre girecek.

31 Ekim’de Gaziantep FK’yı ve 4 Kasım’da Lokomotiv Moskova’yı ağırlayacak olan Sarı Kırmızılılar, 7 Kasım’da Karagümrük ile karşılaştıktan sonra milli araya girecekler.

Galatasaray Savunması Alarm Veriyor

Yoğun ve zorlu maçlarda takımının tamamen hazır olmasını isteyen Fatih Terim’in başı biraz ağrıyacak gibi duruyor. Uruguay Milli Takımı’nın maçları için ülkesine giden Fernando Muslera’yı en azından milli takım dönüşü oynanacak Konyaspor maçında dinlendirmek isteyen Terim, arada oynanan hazırlık maçlarında kullandığı iki kalecisinden de memnun kalmadı.

İsmail Çipe ve Fatih Öztürk’e oynanan hazırlık maçlarında görev veren Fatih Terim, iki maçta da yenen 3 gol nedeniyle Muslera’yı Konyaspor maçında da görevlendirecek gibi duruyor.

Bununla birlikte iki maçta da Marcao ve Nelsson’u defansın merkezine yerleştiren tecrübeli teknik adamın, hazırlık maçlarında gösterdikleri kötü performans nedeniyle oyuncularını uyardığı ve onlarla özel olarak ilgilendiği ifade ediliyor.

Bilindiği üzere ligin ilk haftasında Kerem Aktürkoğlu’na yaptığı saldırı nedeniyle 8 maç ceza alan Marcao’nun cezası bu hafta oynanacak Konyaspor maçıyla birlikte sona eriyor.