GALATASARAY SOL STOPER ARAYIŞLARINA BAŞLADI

Sarı kırmızlı takım Galatasaray bu sezon başında kadrosuna güçlendirmek için genç oyunculara yönelerek yeni bir takım planı kurmuş oldular.

Kadroda ki birçok genç oyuncunun göstermiş oldukları yüksek performans sonrasında teklif gelmesi halinde ayrılma ihtimallerini düşünen sarı kırmızlı takım da devre arasında transfer dönemine hazırlanmaya başladılar.

Sol stoper de Brezilyalı oyuncu Marcao gibi takım için oldukça çok değerli olan bir oyuncu olurken bu sezon ki performansı sonrasında Avruap devi kulüplerin transfer listesine girmiş durumda. Bu yüzden elinde başka sol stoperi bulunmayan sarı kırmızlı takım devre arasında yerli statüsünde bir oyuncu ile kadrosunu güçlendirmek istiyorlar.

Transfer listesinde ise sol stoper de ilk isim Konyasporlu 27 yaşındaki Abdülkerim Bardakci oldu.

MARCAO’NUN TAKIM’DAN AYRILMA İHTİMALİ VAR

Sarı kırmızlı takımın sol ayaklı sol stoperi 25 yaşındaki Brezilyalı Marcao takıma katıldığı günden beri sarı kırmızlı lar da stoper de göstermiş olduğu performans ile alkışları toplayan oyuncu bu sezon Avrupa liginde de göstermiş olduğu yükse performansı ile Avrupa devi kulüplerinin transfer listesine girmiş durumda.

Marcao ‘nun İtalyan kulüplerinin büyük ilgisi olduğu Brezilyalı stoper Napoli ve Romanın devre arasında Brezilyalı Stoper için sarı kırmızlı takımın kapısını çalması bekleniyor.

Roma kulübü teknik direktörü tecrübeli isim Jose Mourinho ‘da sarı kırmızlı takımın teknik patronu Fatih Terim ile yakın arkadaş olmaları sebebi ile iki tecrübeli teknik adamın bu transfer de rolü çok büyük olacak.

25 yaşındaki Brezilyalı oyuncu Marcao sarı kırmızılı takıma Portekiz ikinci lig ekiplerinden Scout transferi olarak kadroya katılmıştı. 4 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattıkları Brezilyalı oyuncu için artık Avrupa’nın dev kulüpleri sarı kırmızılı takımın kapsında.

2024 yılına kadar sarı kırmızlı takım ile sözleşmesi bulunan Marcao piyasa değeri ise 10 Milyon Euro’ yu geçmiş durumda.

Marcao ‘nun takımdan ayrılma ihtimali de söz konusu olduğu için sarı kırmızılı yönetim, bu yüzden Luyindama’nın sözleşmesini uzattı.

SÖZLEŞMESİ BİTECEK OLAN ABDÜLKERİM BARDAKCI İLK İSİM

Stoper arayışlarını sürdüren sarı kırmızlı takım Galatasaray aradıkları oyuncuyu süper lig ekiplerinden olan ve son dönemde ki göstermiş olduğu yüksek performansı ile dikkat çeken isim 27 yaşındaki Abdülkerim Bardakcı oldu.

Bu sezon Konyaspor ‘da sol stoper de görev alan 27 yaşındaki tecrübeli isim Abdülkerim Bardakcı 11 lig maçında sahada olurken 3 gol ve 1’ de asist katkısı vererek oldukça golcü bir stoper oldu.

Geçtiğimiz sezonu da Konyaspor ‘da geçiren Sol stoper sarı kırmızılı takımın sol stoper de ki ilk isimlerinden birisi oldu.

Sarı kırmızlı takımın 27 yaşındaki oyuncunun transferinde istekli olmalarının da en büyük sebebi sezon sonunda bitecek olan sözleşmesi. Henüz Konyaspor ile de bir anlaşmaya varmayan yeni bir sözleşme imzalamayan Abdülkerim Bardakcı sarı kırmızlı takımın listesine girmeyi başardı.