Galatasaray Takımının Unutulmaz Kavgaları

Türk futbolunda taraftarla olarak her zaman sportif bir oyun sergilenmesini istesek de zaman zaman yükselen tansiyon ile birlikte sporcular arasında tatsız olaylar yaşanabiliyor. Bizde sizler için bu yazımızda Türk futbolunda Galatasaray takımı içerisinde meydana gelen unutulmaz ve aslında futbol dünyası için kötü olan kavgaları derledik.

Melo’nun Vahşi Dayağı

Galatasaray’ın en hırçın isimlerinden biri olan fakat aynı zamanda tribünlerin en sevdiği oyuncular arasında da yer alan Melo, Kasımpaşa karşılaşmasında kendisini sakinleştirmeye çalışan Sabri ile tartışmıştı.

Kasımpaşalı Donk ile ağız dalaşına giren Felipe Melo, kendisini sakinleştirmeye ve sahadan uzaklaştırmaya çalışan takım kaptanı Sabri’ye tepki gösterdi. Melo’ya kolundaki kaptanlık pazubandını gösteren Sabri, olayın gerçekleştiği alandan uzaklaşmıştı.

Ne yazık ki Sabri ile girdiği tartışma, Melo’nun ilk tartışması değildi. Hatta Melo’nun takım arkadaşı Riera’yı odaya kitleyip dövdüğü ilk olay düşünüldüğünde bu tartışma devede kulak kalır.

2012-2013 sezonunda gerçekleşen olayda Melo, takım arkadaşı Riera’yı döverek hastanelik etmişti. İkili idmanda tartışmış ve bunun sonunca Fatih Terim iki oyuncuyu soyunma odasına göndermişti.

İşte olaylar buradan sonra başladı ve Melo arkadaşı Riera’yı soyunma odasına kitleyerek hastanelik edene kadar dövdü. Duyanların inanmakta güçlük çektiği bir kavga olan Melo Riera kavgasından sonra Reira’nın ülkesin döndü ve havaalanında Reira’nın yüzünde darp izleri duruyordu.

Yumruk Yumruğa Kavga

Galatasaray’da yaşanan kavgalar arasına Melo – Reira olayı ilk ya da son olay değildi. Daha önce 2011-2012 sezonunda Servet Çetin ve genç takım arkadaşı Cem Sultan arasında bir kavga yaşanmıştı.

Servet antrenmandaki tartışmanın ardından soyunma odasında Cem’e yumruk atmıştı. Bir süre Galatasaray Kulübü’nün kamuoyundan sakladığı kavganın genç futbolcunun Twitter hesabından yazdığı bir mesaj sonrasında ortaya çıktığı biliniyordu.

Hatta takımın sportif direktörü Cüneyt Tanman bu olay sonrasında kavganın aile içinde kalması gerektiğini söyleyerek Cem Sultan’ı eleştirmişti.

Galatasaray’ın unutulmaz iki ismi olan Hasan Şaş ve Necati Ateş’in 2009-2010 sezonunda ettiği kavga ise Samsunspor maçının devre arasında saha içinde gerçekleşmişti. Sözlü tartışma olarak başlayan kavga bir süre sonra fiziksel kavgaya dönmüş ve futbolcular birbirine tokat atmıştır.